September 27, 2020, 11:30 am

Од вистината која СДС ни ја cepвирa изминативе денови и недели ова се најблескавите лaги

Поврзано

Мицкоски закажа прес-конференција во 14 часот во партиското седиште

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во 14 часот ќе се обрати на прес-конференција во партиското седиште.

ВМРО-ДПМНЕ: Фирма на советник во Град Скопје, близок до Шилегов, фаворизирана од ФИТР, истата добивала тендери во 2018

Како истата фирма „Бригада Дизајн“ без тендер во четири очи добила две јавни набавки во вредност од над 40...

(Видео) Нелоски: 11.8 милиoни за coвeтник на СДСМ во Гpaд Скопје пpeкy Фондот за инoвaции

Продолжуваат иновативните методи за испумпување пари од државата. Фондот за иновации продолжува да иновира нови начини за испумпување на пари...
- Advertisement -

Дали се важи како лажна вест ако е нарачана после 2 часа и 17 минути во кафана? (Освен ако се извини Заев и стави рака на срце фер е да се прости).
Од вистината која СДС ни ја сервира изминативе денови и недели можеме да ги издвоиме најблескавите лаги:

Македонија има датум за преговори.

Македонскиот јазик е официјален во ЕУ.

За 3 години изградиле повеќе отколку за 30 години.

Ситуацијата со КОВИДОТ е под контрола.

Нема заболен што ги почитувал мерките на Филипче, освен Шилегов и пола СДС кои ги почитуваа строго мееките ама сепак се заразија.

Границите ги отворија по препорака на лекарите дека тоа е добро за нашето здравје, не за да гласаат иселениците Албанци.

Анкетите покажуваат дека народот им дава им веерува и им дава поддршка иако им фалат 6% од анкетираните.

А Антонио, ти извини, ама таа покана од април ти е за одложените избори. Сигурен си дека не ти пратиле нова??

#ЛажетеБлескате, пишува во својата Фејсбук објава Ненад Мирчевски.

Дали се важи како лажна вест ако е нарачана после 2 часа и 17 минути во кафана? (Освен ако се извини Заев и стави рака…

Julkaissut Ненад Мирчевски Torstaina 2. heinäkuuta 2020

Latest News

Трамп сподели детали за средбата помеѓу Вучиќ и Хоти – многу се гушкале кога потпишале

Американскиот претседател Доналд Трамп на предизборниот собир во Мидлтаун во Пенсилванија повторно се осврна на договорот помеѓу Белград и...

Мицкоски закажа прес-конференција во 14 часот во партиското седиште

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во 14 часот ќе се обрати на прес-конференција во партиското седиште.

Автомобил излета кај Врбјани

Синоќа во 22.35 часот на магистралниот пат Кичево-Охрид, кај с. Врбјани, 52-годишно лице од с.Грешница, управувајќи патничко возило „Цитроен Пикасо“, со скопски регистарски ознаки,...

Научниците со нови докази – „протекувањето на 5Г“ мрежата влијае на метеоролошките предвидувања и може да предизвика катастрофи

„Протекувањето на 5г“ мрежата може да доведе до погрешни временски прогнози што би можело пак да доведе до катастрофални последици во иднина, покажува новата...

Воена состојба: Црвена ѕвезда не патува во Ерменија

Фудбалерите на Црвена Ѕвезда во четврток треба да игра Во Ерменија од 16 часот, во плеј-оф на Лигата на Европа. Мала е веројатноста дека шампионот...

More Articles Like This