ОД ДЕНЕС И ОФИЦИЈАЛНО: Фонсека назначен за нов тренер на Рома!

  • June 11, 2019

Паоло Фонсека од денес и официјално е назначен за нов тренер на Рома. Ова го соопшти италијанксиот фудбалски прволигаш кој има амбиции следната сезона да се бopи за висок пласман во Серија А.

-Сакам да му се заблагодарам на раководството на клубот за дадената можност да ја предводам Рома. Јас сум ентузијаст и сум мотивиран од предизвиците што нè очекуваат. Со нетрпение чекам да се преселам во Рим, да се сретнам со нашите навивачи и да започнеме со работа. Верувам дека заедно можеме да создадеме нешто посебно, изјави Фонсека.

Тој се обврза на двегодишна работа со „римската волчица“.

Четириесет и шест годишниот Фонсека како тренер работи од 2005 година, а од познатите екипи ги предводеше Порто, Брага и Шахтјор.

Претходно «
Следно »