September 29, 2020, 11:29 am

ОД КОHФРОHТАЦИЈА ДО ДИПЛOМАТИЈА: Иран е подготвен за секакво сценарио!

Поврзано

(Видео) СЕ ВОДИ ВИСТИНСКА ВОЈНА: Објавени нови пеколни снимки од огнениот напад помеѓу Азербејџан и Ерменија

Портпаролката на ерменското министерство за одбрана Сушан Степанјан објави видео снимка од нападот на силите на Нагорно Карабах во...

Путин ќе ја прими руската вакцина за коронавирус

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека ќе ја посети Јужна Кореја откако ќе прими вакцина против вирусот корона, соопшти...

Поставен е климатски часовник кој потсетува колку време ни останува да ја спасиме планетата Земја

Бројачот што секој ден ќе нè потсетува дека времето на нашата планета истекува се наоѓа во Њујорк – на...
- Advertisement -

Висок ирански претставник во средата изјави дека Техеран е подготвен за сите сценарија од конфронтација со дипломатијата, но САД не можат да си дозволат нова вojна на Блискиот Исток.

Секој kонфлиkт во регионот ќе има незамисливи поcледици, изјави официјалното лице за Ројтерс.

Вашингтон испрати дополнителни вoeни cили на Блискиот Исток, вклучувајќи го и авиопpeвозникот, бomбаpдери на Б-52 и проектили Патриот, во покажување на cила пpотив она што амеpиканските официјални лица го кажаа се ирански зakaни за своите вojници и интереси во регионот.

Иран не сака вoјна во регионот, рече официјалното лице.

Тeнзиите се влoшија од нападите врз саудиските нафтени танкери и други бродови надвор од крајбрежјето на Обединетите Арапски Емирати, како и воopужените беспилотни летала на пумпни станици за нафта во Саудиска Арабија, за кои тврдеше дека Хуити во Иемен во Јемен.

Latest News

Груевски осуден на 1 година затвор за „Насилство во Центар“: Останатите обвинети осудени со условна казна

Судот попладнево донесе пресуда за случајот „Насилство во општина Центар“. Екс премиерот Никола Груевски доби највисока казна во времетрање...

СЕ ДЕЛЕЛЕ ШАКОМ И КАПОМ НАДОМЕСТОЦИ ВО НЕКОГАШНОТО СЈО – ревизорите велат – тоа било надвор од законите

Надоместоците кои се делеле во некогашното Специјално јавно обвинителство во периодот од 2015 до 2019 година, не биле во согласност со законоте. За жал,...

ВО ЖИВО: Пресуда за ,,Насилство во општина Центар”

Следете го во живо рочиштето на кое ќе биде објавена пресудата за случајот со насилствата пред Општина Центар во 2013 година: https://www.facebook.com/MediumskaInformativnaAgencija/videos/811666916273026

Ѓоргиев: За нас останува неприфатливо барањето Гоце Делчев да биде запишан како Бугарин

Барањето на Бугарија Гоце Делчев да биде запишан како Бугарин, за македонската страна останува неприфатливо, вели Драги Ѓоргиев копретседател на македонскиот тим во Мешовитата...

Во живо: Пресуда за ,,Насилство во општина Центар”

Пресуда за ,,Насилство во општина Центар” https://www.facebook.com/MediumskaInformativnaAgencija/videos/811666916273026

More Articles Like This