ОД НАЈУБАВО ДЕВОЈЧЕ ДО НАЈУБАВА ЖЕНА ВО СВЕТОТ: Оваа лепотица го прослави своето полнолетсво!

  • April 10, 2019
  • Коментари

Пред дванаесет години, целиот свет ги гледаше фотографиите на шестгодишната Тајлин Блонди од Франција, за која медиумите ја прогласија најубавата девојка во светот. Таа стана полнолетна во петокот, а некои уште ја сметаат за најубава.

Тајлин стана модел со само четири години, а на десетгодишна возраст таа се постави за насловната на “Вог”. Многумина беа згpoзени од фотографиите и целосната приказна ја нареkoa ceксуализациja на детето.

Оваа лепотица во петокот наполни 18 години, а денес е успешен модел, иако многумина им говореле не нејзините родители дека и го yништyвaaт животот, дозволувајќи ѝ да живее како модел од најраното детство.

Таа подели фотографија на нејзиниот профил Instagram и им се заблагодари на сите за честитките, а исто така ја искористи можноста да каже колку е задоволна и среќна за сè што и се случило во животот.

Фотографиите на нејзиниот профил покажуваат дека таа стана една од најубавите жени во светот,а покрај нејзината моделска кариера, таа започна сопствен бизнис со облека.

На Инстаграм ја следат 3 милиони луѓе, и веќе учествуваше на ревиите на најголемите светски брендови.

Претходно «
Следно »