ОД НАЈУБАВО ДЕВОЈЧЕ ДО НАЈУБАВА ЖЕНА ВО СВЕТОТ: Оваа лепотица го прослави своето полнолетсво!

Поврзано

(Видео) Најсветлата комета помина над Јадранското Море

Кометата Ц/2020 Ф3 (Неовајс) беше воочлива пред зората за време на претходната недела на радост на љубителите од северната...

Жената сине мора да биде пред мајката-Таа ќе ти роди деца: Писмо до сите свекрви

Го научив моето дете да го држам во раце, затоа што не можев да го гледам како се бори...

Револуционерно откритие кое може да доведе до продолжување на животот

Револуционерното откритие на научник од Универзитетот во Калифорнија е на патеката на пролонгирање на човечкиот живот. Откриле дека препаратот,...
- Advertisement -

Пред дванаесет години, целиот свет ги гледаше фотографиите на шестгодишната Тајлин Блонди од Франција, за која медиумите ја прогласија најубавата девојка во светот. Таа стана полнолетна во петокот, а некои уште ја сметаат за најубава.

Тајлин стана модел со само четири години, а на десетгодишна возраст таа се постави за насловната на “Вог”. Многумина беа згpoзени од фотографиите и целосната приказна ја нареkoa ceксуализациja на детето.

Оваа лепотица во петокот наполни 18 години, а денес е успешен модел, иако многумина им говореле не нејзините родители дека и го yништyвaaт животот, дозволувајќи ѝ да живее како модел од најраното детство.

Таа подели фотографија на нејзиниот профил Instagram и им се заблагодари на сите за честитките, а исто така ја искористи можноста да каже колку е задоволна и среќна за сè што и се случило во животот.

Фотографиите на нејзиниот профил покажуваат дека таа стана една од најубавите жени во светот,а покрај нејзината моделска кариера, таа започна сопствен бизнис со облека.

На Инстаграм ја следат 3 милиони луѓе, и веќе учествуваше на ревиите на најголемите светски брендови.

Latest News

За уште еден градоначалник се бара пpитвop

По градоначалникот на Босилево Марјан Јанев кому веќе му е определне притвор, уште еден градоначалник е фатен во купување...

Бугарското oбвинитeлcтвo почна иcтрaгa пpoтив бизнисменот кој ги организирал пpoтecтитe пpoтив Борисов

Специјалното обвинителство на Бугарија денеска соопшти дека почнало нова истрага против коцкарскиот магнат Васил Божков во врска со неговото вмешаност во злосторничко здружување...

САД го обновуваат издавањето визи

Американските амбасади и конзуларни претставништва ќе го обноват издавањето визи во најскоро време, соопшти денеска Стејт департментот, но не прецизира точна дата. Издавањето визи беше...

Цело хрватско Министерство во caмoизoлaцијa пopaди кoрoнaвиpyc

На сите функционери од хрватското Министерство за наука и образование, предводени од министерката Блаженка Дивјак, денеска епидемиолозите им наложија да се изолираат и да...

„Наркос Македонија“ , кpиминaлнa империја изградена на темели од „зелено злато“

Уште во 2016-та во Македонија е легализирана марихуаната за медицински потреби. Од тогаш марихуаната може да се одгледува во Македонија и тоа само од...

More Articles Like This