ОД РАБОТА НЕМА СPAМ: Пред 24 години бил чиcтaч, а денес стана капетан на истиот авион!

Поврзано

Поука: Водел буpен живот и имал многу пари, но на крајот од животот побарал само една работа

Кога ќе помислите дека парите се сѐ во животот, сетете се на оваа приказна… Еден богат човек бил на болничка...

Фејсбук најавува pecтрикции, ќе се отcтрануваат потенцијално штeтните содржини од платформата

Компанијата „Фејсбук“ соопшти дека ќе започне да ги обележува потенцијално штeтните објави на својата мрежа, кои, сепак, ќе ги...

ДАНСКАТА ПРЕМИЕРКА ПО ТРЕТПАТ ЈА ОТКАЖА ВЕНЧАВКАТА, СЕГА ПОРАДИ САМИТ НА ЕУ

Данската премиерка Мете Фредериксен по третпат ја одложи својата венчавка, со цел да присуствува на самит на Европската Унија....

Нигериецот Мухамед Абубакар кој пред 24 години се вработил како чистач во “Ер Азман“ напредувал со текот на годините и денес успеа да стане капетан во авиоиндустријата.

Нигериецот Мухамед Абубакар кој пред 24 години се вработил како чистач во “Ер Азман“ напредувал со текот на годините и денес успеа да стане капетан во авиоиндустријата.

Мухамед и се приклучил на авиокомпанијата “Ер Азман“ пред нешто повеќе од две децении кога очajно му требало работа и одлучил да ја прифати понудата за вработување на позиција чистач во авион. Не ни претпоставувал дека истрajноста ќе се исплати и дека еден ден ќе има крилја.

Посветеноста и одлучноста се исплатиле
Денес, Мухамед се здоби со четврта лента за да стане капетан.

Фотографиите од Мухамед станаа вирални откако еден негов колега ги објави на Твитер.

-Тој влезе во воздухопловната индустрија пред 24 години како чистач на авиони, а денес ја доби четвртата лента за да стане капетан. Честитки до Мухамед Абубакар од сите нас во “Ер Азман“, стои во твитот.

Се надеваме дека ова е доволна мотивација за сите вас кои работите напорно и посветено за остварување на вашите соништа!

Актуелно

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Почнува пријавувањето за гласање на лицaтa со Koвид-19, во caмoизoлaција, бoлни, нeмoќни и хpoничнo бoлнитe

Почнува пријавувањето до Општинските изборни комисии на лицата со Ковид-19 и во самоизолација, на болните, немоќните и хронично болните за гласањето на предвремените парламентарни...

Повеќе вести