Од скопскиот аеродром слетал во Идризово

  • July 14, 2019
  • Коментари

Вчера на граничниот премин Меѓународен aеродром- Скопје“ вчера во 18.30 на влез во Република Македонија по извршена пасошка контрола и проверка во Оперативна евиденција е уапсен З. Б (36) од Велес.

Лицето е приведено и во 22,00 часот е предадено на Полициска станица Aеродром за спроведување до КПУ Затвор Скопје.

Претходно «
Следно »