ОД СУМАТА ЌЕ ВЕ ЗАБОЛИ ГЛАВА: Еве колку заработуваат најплатените тренери во светот

Поврзано

Тринаесет фудбалери од Македонија имаат коронавирус

Натпреварувачката комисија во Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) донесе одлука за откажување на бараж натпреварите за пополнување на Втора...

Вардар го поздрави Стоилов

Ракометниот клуб Вардар на Фејсбук објави фотографија од Столе Стоилов поздравувајќи го ракометарот со коментар „КАПИТЕНОТ“. https://www.facebook.com/rkvardar/posts/10159586146675348

Кирил Лазаров ја игра последната сезона во својата кариера

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров ја игра последната сезона во својата кариера, објави тој во интервју за...

Порталот „Globe Soccer“ објави листа на најплатени тренери на светско ниво, а во пресметката земена е во предвид само годишната плата.

На врвот се наоѓа разбирливо Пеп Гвардиола, кој годишно од Манчестер Сити добива 23 милиони евра.

Штотуку се врати на тренерската позиција, Жозе Мурињо го завзема второто место со 17,5 милиони евра годишно од Тотенхем.

На третото место е популарниот Чоло, односно Диего Симеоне кој за клупата на Атлетико Мадрид добива 15 милиони евра.

Четвртото и петото место го завземаат познати имиња, кои работат во Кина. Рафа Бенитез од Далиан Јифанг добива плата од 13, 5 милиони евра, додека Фабио Канаваро, тренер на Гванжу, кој викендов ја освои шампионската титула е платен 12 милиони евра на годишно ниво.

Следуваат Зинедин Зидан-Реал Мадрид (12 милиони), Антонио Конте – Интер (11 милиони), Тухел – ПСЖ (9 милиони), Валверде – Барселона (9 милиони), Клоп – Ливерпул (8 милиони).

Актуелно

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник...

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен домашен тероризам, поточно македонски екстремизам....

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Свети Николе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Свети Николе. Проследете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/602440627318143/

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се легитимира промената на името. За...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Повеќе вести