Од утре Грција ги отвара границите за српските граѓани

Поврзано

Јенс Шпан: Пaтyвaњaтa вo ЕУ ќe бидaт мoжни и бeз пoтвpдa зa вakцинaциja

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан смета дека летниот одмор во рамките на Европската унија ќе биде можен и...

Ceдyм лицa ги зaгyбиja живoтитe вo двe лaвини нa фpaнцycкитe Aлпи

Седум лица загинаа денеска во две лавини на француските Алпи, соопштија властите, кои вчера предупредија за нестабилност на снежните...

Папата Франциск со пoддpшкa зa oдpeкyвaњeтo oд интeлeктyaлнa coпcтвeнocт нaд вakцинитe

Папата Франциск го поддржа одрекувањето од интелектуална сопственост над вакцините против коронавирус, со што го поддржа и предлогот на...
- Advertisement -

Со последната одлука Србите во Грција ќе можат веќе од понеделник со потврда за вакцинација или негативен ПЦР тест- јавува ТВ Пинк

Иако во Грција на сила е полициски час тој нема да важи за туристите велат од Туристичката организација во Србија додавајќи дека на влезот во Грција ќе треба и да се пополни одреден формулар.

Сите оние кои ќе се одлучат да одат во Грција нема да можат да уживаат во Рестораните и кафулињата во Грција кои остануваат затворени до 4 мај но туристите ќе може да порачуваат и земаат нарачки

Во информацијата се вели и дека е потврдена и одлуката на македонските туристички места дека за српските државјани престојот ќе биде 20% поевтин.

Дали одлуката за отварање на Македонско-Грчката граница ќе остане на 14 мај останува да видиме.

Latest News

Eднo лицe пoчинa вo тeшkaтa coобpaќajнa нecpeќa нa автопатот Штип-Скопје

Тешка сообраќајната несреќа се случи попладнево на автопатот Штип - Скопје, пред селото Коњари. Станува збор за превртено возило на...

More Articles Like This