August 3, 2020, 12:54 pm

Од утре забрана за сите јавни собири, полициски час од петок до понеделник

Поврзано

Германските ученици се вратија во училишните клупи

Десетици илјади училишни деца денеска се вратија во училиштата во северна Германија. Мекленбург-Западна Померанија е првата од 16 германски држави...

Мал авион пaднa врз зграда во село во близина на грчкиот град Серес

Мал едномоторен авион кусо по 9 часот утрово, падна врз зграда во село во близина на грчкиот град Серес,...

Индија со над 50.000 новозapaзени , кopoна има и министерот за внатpeшни работи

Индискиот министер за внатрешни работи и лидерите на двете најголеми индиски држави се хоспитализирани поради „ковид-19“, а дневниот број...
- Advertisement -

Претседателот на Србија, Александар Вушиќ изјави денеска дека сите јавни собири ќе бидат забранети од утре, и дека ќе се воведе полициски час, од петок до понеделник.

Обраќајќи се пред јавноста, Вушиќ рече дека ситуацијата во Белград е алармантна, а сериозна и во четири други градови.

Тој изјави дека болниците во Ковид се полни.

Тој додаде дека единствената добра работа е што луѓето ги повикуваат лекарите навреме, така што има помалку мртви отколку во другите делови на земјата.

Latest News

Eкcплицитнo фото: Рита Ора тoплec на плажа

Британската поп-ѕвезда со косовски корени, деновиве е на Ибица, каде одмара со друштво и со десет години постарото момче....

Мицкоски: Државата ја втурнувaaт во цpвeната зoнa на пpeзадолженocт, дoлгoт дocтигна 59,5%

Лидерот на партијата ВМРО-ДПМНЕ, на својата официјална Фејсбук страница напиша статус во кој што објави податоци од Министерството за финансии во кои стои дека...

Германските ученици се вратија во училишните клупи

Десетици илјади училишни деца денеска се вратија во училиштата во северна Германија. Мекленбург-Западна Померанија е првата од 16 германски држави која ги прекина летните одмори....

Како на филм – Пoбeгнaлe од зaтвop од 12 кат со вpзaни чаршави

Бегство од затвор како на филм се случи во затвор во Оклахома. Двајца затвореници побегнаа од затворот на 12 кат откако врзааа чарашави во...

Дpaма: СЈО бара извинyвaњe од Стево Пендаровски

Во врска со изјавата на Претседателот на Република Северна Македонија г-дин Стево Пендаровски која ја упати по повод чествувањето на Денот на Републиката од...

More Articles Like This