Од yтpe дoaѓa cтpaшнo нeвpeмe – пopoeн дoжд, гpмeжи и cилeн вeтep

Поврзано

- Advertisement -

Времето утре претпладне ќе биде сончево и топло со мала облачност. Попладне, претежно на истокот и североистокот од земјава ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 7 до 15, а максималната од 25 до 33 степени. УВ=8.

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне и во Скопската Котлина ќе има услови за локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Минималната температура ќе биде околу 14, а максималната ќе достигне 30 степени.

Од понеделник следува период на променливо облачно време, околу пладне и попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град.

Latest News

Cooбpaќajнa нeзгoдa вo Скопје: Boзaч и двajцa coпaтници пoвpeдeни вo нecpeќaтa

На 13.06.2021 во 18.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Лазар Личеновски" во Скопје, патничко возило „форд...

More Articles Like This