ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА ВПЛЕТКАНА ВО ТЕЖОК ФИНАНСИСКИ КРИМИНАЛ: Латас вчера обелодени детали за финансиски криминал на Оливера Трајковска!

Поврзано

Уште десетина минути до затварањето на гласачките места, еве кога ќе има прелиминарни резултати

Гласањето во услови на Ковид-19 на овие парламентарни избори ќе заврши два часа подоцна од вообичаеното време, односно избирачките...

Шуто Оризари со најмала излезност во Скопје

Државната изборна комисија ги објави резултатите од излезноста на избирачките места до 19 часот. Истата изнесува 45.74 проценти, досега правото...

Во Велес излезност од 48,28 отсто, Општина Градско и Општина Чашка со нешто повеќе

Од вкупно 45 989 гласачи регистрирани на Единствениот избирачки список до 19 часот гласале 48,28 отсто или 22 203...
- Advertisement -

Главниот и одговорен уредник на Сител, Драган Павловиќ – Латас во своето вчерашно гостување изнесе и детали за вмешаноста на Оливера Трајковска во финансиски криминал, а во врска со криминогена продажба на акции во една Македонска банка, преку шпекулации со деловно сензитивни информации

latas_olivera

– Каде била Оливера Трајковска, еве јас ја прашувам. Колкав и е профитот и удделот во стан и во се, при помагање во незаконско дејствије, лажни информации за продажба на банка. Така што, според мои сознанија и сомневања, учествувала во проект каде што една банка од Скопје изнесува деловно чувствителни информации, лажни на пазар дека има купец од Италија. Акционерите кои се заинтересирани почнуваат да купуваат се поскапи и поскапи акции. Овој што ги продава заработува се повеќе и повеќе. Нема купец. Се испоставува по извесно време. Овој ги собрал парите што ги продал акциите, акциите паѓаат во бунар, он си ги купува поевтино назад. За ова се лежи 20 години затвор. – вели Латас.

Тој исто така ја повика и Трајковска на дуел, на „Топ Тема“ во Телма, каде што би и ги изнел сите податоци, датум, име и презиме на оној со кој таа била во криминална соработка.

1 коментар

Latest News

Уште десетина минути до затварањето на гласачките места, еве кога ќе има прелиминарни резултати

Гласањето во услови на Ковид-19 на овие парламентарни избори ќе заврши два часа подоцна од вообичаеното време, односно избирачките...

Шуто Оризари со најмала излезност во Скопје

Државната изборна комисија ги објави резултатите од излезноста на избирачките места до 19 часот. Истата изнесува 45.74 проценти, досега правото на влас го оствариле 829,927...

Во Велес излезност од 48,28 отсто, Општина Градско и Општина Чашка со нешто повеќе

Од вкупно 45 989 гласачи регистрирани на Единствениот избирачки список до 19 часот гласале 48,28 отсто или 22 203 гласачи на 84 избирачки места...

Неготино со 63 отсто одзив до 19 часот, Демир Капија 62,31, Росоман 59,5 и Кавадарци 56,5

Според податоците на општинските изборни комисии до 19 часот излезноста на денешните предвремени парламентарни избори во Неготино изнесува 63 отсто, во Демир Капија 62,31,...

Во Битола до 19 часот гласале 52 отсто од избирачите

На денешните вонредни парламентарни избори во Битола до 19 часот гласале 52 отсто од вкупно 81.488 регистрирани лица со право на глас. Во Битола и...

More Articles Like This