August 8, 2020, 12:33 pm

ОЛИВЕР АНДОНОВ СО ДЕТАЛИ ОД ИСТРАГАТА: Повредениот е лице со дебело криминално досие и активист на СДСМ!

Поврзано

Го yдpил и избeгaл – Момче пoвpeдeнo во cooбpaќajкa

На 08.08.2020 во 00:00 часот било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ со повреди здобиени од сообраќајна незгода...

Стapицa тeшкo пoвpeдeнa во Чаир, во неа yдpилa зaпрeжнa кoлa

На 07.08.2020 во 11:15 часот било пријавено дека во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ со повреди здобиени од сообраќајна незгода...

Регистрирани 378 пpeкpшoци за неносење зaштитнa мacкa во изминатите 24 часа

Во текот на изминатото деноноќие на целата територијата на државата по однос на мерката за неносење лична заштита на...
- Advertisement -

Лицето врз кое беше извршен обид за убиство во Скопје потекнува од населбата Ѓорче Петров, на полицијата и е познато по неговите криминални активности, а на јавноста по политичката активност

soobrakjajjka-640x360

Ова при посетата на битолската полиција го изјави заменик министерот за внатрешни работи Оливер Андонов за уличната престрелка и сообраќајна несреќа во Скопје.

-Првичните сознанија кои ги има полицијата насочуваат кон тоа дека се работи за некаква пресметка, дали тоа ќе биде чисто криминална или криминално политичка пресметка со оглед на профилот на лицето кое учествувало во неа, допрва полицијата ќе истражува. Врз лицето е извршен оперативен зафат, се надеваме дека ќе преживее , па по неговото враќање во контактибилна состојба веројатно ќе можеме да добиеме и повеќе конкретни податоци за тоа што се случува, рече Андонов.

Сообраќајната несреќа се случила во понеделникот доцна ноќта , поточно 10 минути по полноќ на булеварот „Партизански одреди“ кај поликлиниката „Букурешт“, во која се превртил автомобил „голф“, а од него било извлечено лице рането со огнено оружје. Четириесет и пет годишниот Д.Т. бил однесен во болница со три прострелни раби од огнено оружје. Од полицијата не можат да кажат дали тој се здобил со повредите додека возел низ булеварот. Но, изгубил контрола врз возилото и удрил во бетонска жардиниера, по што возилото се превртило и застанало на покривот.

Заменик министерот Андонов ги обвини СДСМ и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски дека се поврзани со криминални групи и на тој начин предизвикуваат тензични ситуации.

-За жал се докажа она што јас го говорев во изминатиот период дека со противзаконските поставувања во МВР, со врските на Социјалдемокартскиот сојуз и министерот Спасовски со криминални групи и поединци само ја зголемуваме тензичноста и тоа не помага во зголемување на безбедноста во државата и на граѓаните, рече Андонов.

Тој изјави дека во последниот месец имале неколку случаи во кои доживеале и криминално полициски местенки и активности на некои криминални групи.

-Тоа ме плаши дека во текот на изборите можат такви работи да се случат. Зборувавме во СВР Битола да се обрне внимание на такви поединци кои треба да бидат изолирани за да не дојде до такви последици, рече Андонов.

Даниел Трајковски со дебело криминално досие

– Фалсификување на исправа 01.01.1997 година
– Употреба на исправа во невистината содржина 01.01.1997 година
– Насилство, 06.05.1997 година
– Насилство, 05.09.1994 година
– Насилство, 26.07.1994 година
– загрозување на безбедност во сообраќај, 23.01.2011 година
– Давање лажен исказ во кривична постапка со особено тешки последици по обвинетиот, 02.07.2010 година
– Спречување на службено лице во вршење службено дејство, 14.02.2007 година
– Тешка телесна повреда, 24.05.2003 година
– Насилство, 05.06.2003 година
– Напад на службено лице при вршење работи на безбедноста, 08.09.2003 година
– Недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материјали, 09.10.2006 година

Latest News

Ристески: Денес е тaжeн дeн за Македонија, за ceмeјcтвaта на зaгинaтитe, за сите нас, ден на вeчнa тaгa и нeпpeбoл, на гордост и нeпoкop

Поранешниот градоначалник на Прилеп Марјан Ристески преку статус на Фејсбук им оддаде почит на трагично загинатите војници кај местото...

КСС: Наместо Заев да нaјaвyвa oтпyштaњe на 30 илјади paбoтници вишoк од jaвниoт ceктop, Влaдaтa да го cпpoвeдe зaкoнoт за paбoтни oднocи

Во изминатиот период бевме бомбардирани преку медиумите дека е намален обемот на работа во јавниот сектор поради економската и здравствената криза, но и понатаму...

(Видео) Зошто СДСМ кpиe неколку cтoтици илjaди eврa за peклaми на социjaлни мpeжи и од каде им се?

СДСМ е најнетранспарентната политичка партија во Република Македонија и тоа поттикнува многу сомнежи. СДСМ овие избори ги изведе на најнедемократски начин, вршејќи најголем изборен...

Од бaндит вoдaч не бидyвa, Заев се пpeпoтyвa затоа што и неговите му велат дека е гoтoвo

СДСМ пишманска! Трети ден во јавноста пуштаат соопштение дека имаат мнозинство, трет ден само што не ги спремиле звучниците на најјако со песната ,,Зоки...

Го yдpил и избeгaл – Момче пoвpeдeнo во cooбpaќajкa

На 08.08.2020 во 00:00 часот било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ со повреди здобиени од сообраќајна незгода бил донесен Б.П.(24) од Скопје. Имено...

More Articles Like This