October 20, 2021, 9:21 pm

ОЛИВЕР МЕТА НА ПОТСМЕВ И КАЈ ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ: Несериозното барање на Спасовски за снимки од инцидентот, тема за потсмев кај членовите на СДСМ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Откако министерот за вантрешни работи, Оливер Спасовски, прво се сретна со полицијаката која беше нападната додека пајакот го подигал непрописно паркираното возило на Бекир Асани од ДУИ, инаку прв човек партијата во општина Чаир, тој ги слушна и реакциите во јавноста. По ова ни помалку ни повеќе побара да му се достават снимките за да виделе што се случувало. Се отвори дилема колку ова барање на Спасовск е сериозно. Особено што ваквото барање дојде откако полицајката рече дека сама се удрила во возилото на пајак службата. Социјалните мрежи беа преплавени со коментари за средбата, а сега дури и блиски луѓе до СДСМ и членови на партијата од која доаѓа и министерот му се потсмеваат.

Ивор Мицковски коментира дека е дрско од граѓаните да се бараат докази кои се уништени.

Се огласи и актерката Ирена Ристиќ.

За инцидентот, односно со постапката се исмева и поранешната пратеничка од редовите на СДСМ Каролина Ристова Астеруд.

3 КОМЕНТАРИ

Latest News

Чеда Јовановиќ е дојден во Македонија да му помогне на СДСМ за втор круг

Александар Митовски од Инфомакс во вечерашното гостување во емисијата „Јади бурек“ на ТВ Сонце, зборувајќи за изборите, истакна дека...

More Articles Like This