ОЛИВЕР МЕТА НА ПОТСМЕВ И КАЈ ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ: Несериозното барање на Спасовски за снимки од инцидентот, тема за потсмев кај членовите на СДСМ

Поврзано

Коронавирусот ја одложи Галичката свадба, наместо на Петровден ќе се одржи на Пресвета Богородица

Месната заедница Галичник објави дека поради предизвикот со коронавирус, и во интерес на заштита на јавното здравје како врвен...

Дијаспората со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на Задграничниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Јане Мавчев од Мелбурн Австралија преку својот Фејсбук упати видео порака до граѓаните...

Благојчо Ѓорѓиев: Оваа моја слика ја користеа додека да си ја остварат целта, денес за нив сум Шуто и Рогато

„Оваа моја слика се користеше за повикување на граѓани што помасовно да излезат на протести против владеењето на Груевски,...

Откако министерот за вантрешни работи, Оливер Спасовски, прво се сретна со полицијаката која беше нападната додека пајакот го подигал непрописно паркираното возило на Бекир Асани од ДУИ, инаку прв човек партијата во општина Чаир, тој ги слушна и реакциите во јавноста. По ова ни помалку ни повеќе побара да му се достават снимките за да виделе што се случувало. Се отвори дилема колку ова барање на Спасовск е сериозно. Особено што ваквото барање дојде откако полицајката рече дека сама се удрила во возилото на пајак службата. Социјалните мрежи беа преплавени со коментари за средбата, а сега дури и блиски луѓе до СДСМ и членови на партијата од која доаѓа и министерот му се потсмеваат.

Ивор Мицковски коментира дека е дрско од граѓаните да се бараат докази кои се уништени.

Се огласи и актерката Ирена Ристиќ.

За инцидентот, односно со постапката се исмева и поранешната пратеничка од редовите на СДСМ Каролина Ристова Астеруд.

Актуелно

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник...

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен домашен тероризам, поточно македонски екстремизам....

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Свети Николе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Свети Николе. Проследете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/602440627318143/

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се легитимира промената на името. За...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Повеќе вести