ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ИЛИ НЕ ГЛЕДА, ИЛИ НЕ САКА ДА ВИДИ: Сеуште нема официјална информација за пукањето во Шуто Оризари – МВР го крие настанот!

Поврзано

ДИК вечерва нема да соопшти која партија колку мандати освои

Од обработени 93,96 од падатоците коалиицијата на СДСМ освоила 36,13 отсто од гласовите, а за коалцијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ...

Народот избра обнова, влегуваме во трка за составување на нова влада

Победивме во голем број на општини, во Аеродром, Гази Баба, Кисела Вода, Пехчево, Велес, Градско, Охрид, Илинден, Петровец… Факт...

ВМРО-ДПМНЕ 47 пратеника, СДСМ 47, Левица 2 пратеника

47 пратеника ВМРО-ДПМНЕ, 47 пратеника СДСМ – ова се последните пресметки на ВМРО-ДПМНЕ за бројот на пратенички места освоени...
- Advertisement -

Четри дена по завршувањето на првиот круг од локалните избори се уште не е разрешен случајот во општина Шуто Оризари кога за време на прославата се пукаше со огнено оружје, а на видеото кое е поставено на интернет се гледаат и лицата, пишува Република.

За видетото кое го објавија сите  интеренет портали сѐ уште нема реакција Министерството за внатрешни работи.

Во дневните билтени на МВР сѐ уште не е регистриран овој случај. Телевизија Алфа побарала од МВРинформации за кое е лицето кое пукало, дали е започната било каква кривична постапка против него и дали е извршен информативен разговор со него, но засега МВР не ѝ одговорило на телевизијата.

Изминантите години десетина лица се загинати или повредени од заскитани куршуми кои се испукани за време на прослави или различни приватни пригоди.

Шуто Оризари овие локални избори стана синоним за насилства и тешки инциденти. Вториот круг од изборите само што почна, а во Шутка таканаречените скандинавски избори во првиот круг завршија со секири, шипки и раскрвавени глави, а да не интервенираат специјалците завчера вториот круг ќе го дочекавме со масовна тепачка.

Специјалци и алфи ги разделуваа кандидатите за градоначалник Елвис Бајрам и Курто Дудуш, за малку е избегната и тепачка меѓу симпатизерите на двајцата кандидати.

Во текот на изборната кампања беше претепан кандидатот за градоначалник Елвис Бајрам.

Latest News

ДИК вечерва нема да соопшти која партија колку мандати освои

Од обработени 93,96 од падатоците коалиицијата на СДСМ освоила 36,13 отсто од гласовите, а за коалцијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ...

Народот избра обнова, влегуваме во трка за составување на нова влада

Победивме во голем број на општини, во Аеродром, Гази Баба, Кисела Вода, Пехчево, Велес, Градско, Охрид, Илинден, Петровец… Факт е дека народот ја посакува...

ВМРО-ДПМНЕ 47 пратеника, СДСМ 47, Левица 2 пратеника

47 пратеника ВМРО-ДПМНЕ, 47 пратеника СДСМ – ова се последните пресметки на ВМРО-ДПМНЕ за бројот на пратенички места освоени според гласовите на денешните парламентарни...

(Видео) Во живо: Прес конференција на ВМРО-ДПМНЕ

Прес конференција на ВМРО-ДПМНЕ https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/951003045367651

Ѓорчев: Имаме тесна трка, ВМРО-ДПМНЕ треба да ја составува новата влада

Имаме тесна трка меѓу коалициите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, рече Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување на Телма. -Факт е дека имаше помала излезност...

More Articles Like This