September 27, 2021, 10:17 am

Оливер Стоун: Да не беше Путин, Русија ќе беше вазал на Америка

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

„Рускиот претседател Владимир Путин ја спречи Русија да стане вазал на Соединетите држави – изјави познатиот американски режисер Оливер Стоун.

„Соединетите држави можеа да станат партнер на Русија, но тоа не се случи поради пари. На Волстрит, тие одлучија дека Русија треба да се освои, да и се преземе бизнисот. Се појавија сите тие олигарси. Путин почна да се противи, да ја заштити земјата. Без него, Русија ќе беше уништена, ќе се претвореше во американски вазал, рече Стоун во интервју за телевизијата „Русија 24“.

Според него, ако Русија стане нивни вазалка, ќе биде полошо за целиот свет, дури и за самите Соединетите држави, бидејќи тие ќе стануваат сѐ помоќни, ќе се претворат во тиранија.

„Никој не смее да има премногу моќ. Тоа е само закон на природата – мора да постои рамнотежа “, посочи тој.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

СЗО ќe зaпoчнe нoвa иcтpaгa дaли кopoнaвиpycoт „излeгoл“ oд лaбopaтopиja oд Вyхaн

Светската здравствена организација ќе започне нова истрага за потеклото на коронавирусот и ќе се испитува дали потекнува од лабораторија...

More Articles Like This