„Омажи се за мене“: Битолчанец ја изненади саканата со сладок предлог за брак во Ниже Поле

Поврзано

Наташа Беквалац гoлa во бaзен

Атрактивната пејачка Наташа Беквалац(39) во провокативно издание, како вистинска морска сирена. Поп-sвездата ги „запали“ социјалните мрежи со нов пост...

Нашите баби никогаш не знаеле за стрес, а причината е едноставна

Баби или прабаби, за кого како. Често за нив размислуваме како отсекогаш делувале смирено, со благ поглед во очите...

Ова видео има 14 милиони прегледи за еден ден: „Најоткачената“ реакција на жена кога и кажаа да стави маска

Сè поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го...

Битолчанец ѝ организираше изненадување на својата сакана за да ѝ го постави судбоносното прашање.

Антонио Христовски ја запроси својата избраничка Кристина Косевска во селото Ниже Поле во близина на црквата „Св. Петка“, место кое има посебно значење за нив.

Антонио Христовски и Кристина КосевскаАнтонио Христовски и Кристина КосевскаАнтонио Христовски и Кристина Косевска
Нивни пријатели се погрижија балоните на кои беше испишано „Омажи се за мене“ да бидат поставени на вистинското место во вистинското време. Се разбира, нејзиниот одговор беше ДА.

Среќниот пар за Femina.mk објасни дека местото во месноста Гргули има посебно значење за нив, особено за Кристна која е љубителка на планини и реки.

„На ова место има мир и спокој, а звуците на водата и природата не можат да се опишат со зборови. Подолу е и црквата, затоа ова место го доживуваме како нешто свето“ – велат идните младенци.


Кристина и Антонио се заедно од јануари 2018 година.

Актуелно

(Видео) Боки 13 потврди дека поднел кpивични пpoтив политичари од власта – Единствено ќе ме cпpeчaт доколку ме лишaт од живoт

Со порака дека единствен начин да го спречат е да го убијат, Боки 13 од Шутка потврди дека кривичните...

Во Македонија може да биде следен и прислушкуван секој

  Ексклузивно за Инфомакс, во емисијата „Без цензура“ гостуваше Љупчо Палевски модерен македонски дисидент и борец за Македонија. Палевски е човекот кој ја разоткри...

Заев веќе ги пакува куферите, ВМРО-ДПМНЕ води во речиси сите изборни единици

ВМРО-ДПМНЕ води со 4% пред СДСМ во анкетата спроведена од страна на институтот „Habeas Corpus“, кој разработува прашања од правниот и политички систем. Анкетата на...

Нова аудио бомба за Заев, се договарал со Мијалков и знаел дека Шилегов правел криминал во второстепена комисја за јавни набавки

На социјалната мрежа „ЈуТјуб“ се појавија нови аудио снимки, на кои се слуша гласот на Зоран Заев како разговара со непознат соговорник, а во...

(Аудио) Заев со „лажната“ Грета Тунберг зборува за Макрон, мигрантите, мариxуана

Руските пранкери Вовани Лексус на својот Јутјуб канал го објавија разговорот со лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев, кој мислел дека разговара...

Повеќе вести