ОРБАН СО ЧЕСТИТКИ ДО ГРУЕВСКИ: Резултатите од изборите покажаа дека ВМРО-ДПМНЕ и понатаму е незаменлива на македонската политичка сцена!

  • December 13, 2016

Честитки за победата на ВМРО-ДПМНЕ пристигнуваат од сите страни. Поддршка и пофалби за мирно и демократски спроведените предвремени избори, како и поддршка за претстојниот период.

gruevski-orban-640x361

Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан со писмо му ја честиташе победата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

-Резултатите од вчерашните избори јасно покажаа дека вашата партија и понатаму е незаменлива на македонската политичка сцена, напиша Орбан.
image-0-02-05-b008384ec1760e8ab873035141c62241c4ab41ffd284db4e5cc136ab978dce87-v-640x640

image-0-02-05-5651b8cd839501d7b2f60617995eb4553f45276a115ac2686974eae0ce719e7e-v-640x640

Претходно «
Следно »