August 11, 2020, 2:18 pm

ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА ПРОТЕСТИТЕ: Мора да дојде крај на долгогодишното малтретирање на Македонскиот народ!

Поврзано

Bpие од Koвид во 5 града во Македонија

Во последните 24 часа се направени 1885 тестирања, а регистрирани се 141 нов случаи на ковид-19 во: Скопје-39, Куманово-10,...

Што kpиe Hyхиу, во инцидeeнт во Paшче билe paнети двe лицa?

Три дена полицијата „презема мерки и активности за целосно расчистување на случајот“ и не дава никакви подетални информации за...

Kaтacтpoфа, нови 141 зapaзени од кopoнавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1885 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи...
- Advertisement -

Ова не е криза од пред 2 години, кога почнаа протестите, ова е долгогодишно малтретирање на македонскиот народ од меѓународната заедница, вели во Топ Тема на телевизијата Телма еден од организаторите, Борис Дамовски.

top-tema

Доколку само во странска држава можат да седнат четири политички партии од Македонија, тогаш имаме сериозен проблем, посочи Богдан Илиевски.

Тој прашува од каде се тврдењата дека ВМРО-ДПМНЕ ја прифатиле албанската платформа? Посочувајќи дека доколку ВМРО-ДПМНЕ ја прифатила платформата, тогаш сега ќе имавме влада.

Граѓаните кои сега протестираат не ја претставуваат ниту ВМРО-ДПМНЕ, ниту СДСМ, туку се загрижени од сегашната ситуација, потенцира Илиевски.

Тој вели дека доколку сега се прифати албанската платформа, во иднина ќе се промени изгледот на сегашната Македонија.

2 КОМЕНТАРИ

Latest News

Bpие од Koвид во 5 града во Македонија

Во последните 24 часа се направени 1885 тестирања, а регистрирани се 141 нов случаи на ковид-19 во: Скопје-39, Куманово-10,...

(Видео) Бaнкapcкиoт и финaнcиcкиoт ceктop тoнaт пpeд pacпaд, влacтa се 6opи за фoтeлjитe и 6изниcитe

Покрај секојдневните театри на Зоран Заев и СДСМ околу формирањето на парламентарното мнозинство, покрај секојдневното занимавање на власта со помалку или повеќе пикантерии, жолт...

Македонците би се вakцинирале само со руска вakцина

Русија денска и официјално ја стави во употреба првата вакцина против коронавирусот во светот. Според руските доктори вакцината ќе нуди заштита од вирусот и...

Oвa се дeтaлитe, Рycката вakцина гapaнтира имyнитeт до 2 гoдини

Луѓето кои ќе ја примат новата руска вакцина против Ковид-19 ќе бидат имуни на новиот коронавирус до две години, соопшти руското Министерство за здравство. –...

(Фото) Aнa Cтoјaнoвa вo тaнгa 6икини ce пoфaли штo и пoшлo oд paкa дa нaпpaви 6eз мaкa

Оние дами кои немаат јавна професија (водителка, актерка, пејачка, манекенка…), а се познати и популарни во јавноста обично ги нарекуваат старлети. Ана Стојанова не...

More Articles Like This