Организатор на случувањата на 27 април е тој што најмногу доби од тие случувања

Поврзано

Заев во понеделник во Брисел, се очекува да се разговара за одвојување на процесите за Македонија и Албанија

Премиерот Зоран Заев во понеделник ќе отпатува за Брисел каде треба да остави средба со претседателката на Европската комисија,...

Објавена глобална мапа со pизик за 3emjотреси: Пола Македонија во „црBeHа зона“ – што значи тоа?

Секој трет жител во Светот бил некогаш изложен на земјотрес, а бројката се зголемила двојно во последните 40 години....

Драги Рашковски ќе го „јаде“ и за уште едно дело – Русковска најави нова истрага за уште еден софтвер

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција ќе бара продолжување на притворот на Драги Рашковски, а можно е...
- Advertisement -

Професорот Љубомир Цуцуловски, во гостување на ТВ „Канал 5“ говороше за случувањата на 27 април при што истакна дека организатор на случувањата на 27 април е тој што најмногу доби од тие случувања.

Како што потенцира Цуцуловски, правното насилство што е направено при гласањето на Талат Џафери на 27 април е е пострашно од физичкото насилство, затоа што пред да влезат луѓето во парламентотсе доведе во прашање опстанокот на една држава со тоа што се случуваше внатре, односно тоа неуставно гласање за Претседател на Собранието.

Професорот вели дека за него пострашно е прекршувањето на законите што го прави држвата отколку тоа го прават граѓаните.

Исто така, Цуцуловски е дециден дека луѓето кои на 27 април влегоа во Собрание не требало да ги судат за тероризам.

Latest News

Од турски агол: Америка сака да ја врати Русија во 90-тите

Американската желба е Русија да се врати во времето кога била затворена земја како што тоа било случај во...

More Articles Like This