ОСВЕН ГОЛОВИ, ПАДНА И ЕДЕН ЕРГЕН: Запросување на натпреварот Вардар – Кил, кажа да!

Поврзано

- Advertisement -

На натпреварот меѓу Вардар и Кил, љубител на ракометот од Охрид ја запроси својата девојка, а таа му го кажа судбоносното „да“.

Владимир Танаскоски беше доволно храбар и ја побара Ирена Цоцеска за сопруга, а таа пред сите се согласи да стапи во брак со него.

„Ирена, ќе се омажиш ли за мене?“, стоеше на видео-бимот во СЦ „Јане Сандански, а девојката ја прифати понудата. Салата ги поздрави со аплауз, а девојката од среќа прсна во плач.

1 коментар

Latest News

Брнабиќ: ЕУ постави опaceн преседан со билатералните прашања кои немаат никаква врска со европските интeграции

Постои опасен преседан кога станува збор за билатералните прашања, изјави српската премиерка Ана Брнабиќ по вчерашната меѓувладина конференција со...

More Articles Like This