ОСКВЕРНАВЕНА ЦРКВАТА СВ.ЈОВАН ВО СКОПЈЕ: Ограбена црквата Св.Јован Крстител во Скопје

  • April 22, 2018

Во текот на вчерашниот ден било пријавено дека во времето од 14.00 до 18.30 часот, од страна на непознат сторител кој влегол преку отворена врата од црквата “Св. Јован Крстител” во Скопје, одземени се околу 15.000 денари и уништени се две камери.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходно «
Следно »