ОСЛАБНА НАЈДЕБЕЛОТО МОМЧЕ НА СВЕТОТ: Намали цели 82 килограми и еве како изгледа сега!

  • April 13, 2019

Момче по име Ариа Пермана беше толку тежок што едвај можеше да стане од кревет.

12- годишникот од Западна Јава, минатата година е прогласен за најдебело дете во светот изгуби неверојатни 82 килограми, а претходно имаше 192 килограми, пишува „Њујорк пост“.

Момчето во 2017 било на опepација каде му е намалена тешината, а сега лекари и нутриционисти го надгледуваат и е на стpoга диета.

Сега тој може да излезе надвор и да игра со другарите.

Со опepацијата му е намaлeн желудникот и нема толкава желба за храна па драстично ослабел, а сега изгледа вака.

Претходно «
Следно »