ОСЛОБОДЕНИ И БРАЌАТА ОД СЛУЧАЈОТ „ОРЕШЕ“: Двајцата браќа кои се сомничеа за нарачано убиство, ослободени!

  • November 1, 2017
  • Коментари

По скоро една деценија заврши судската сага на двајцата браќа обвинети во случајот Ореше.

Судот во Велес ги ослободи од обвинение Ордан и Љупчо Георѓиевски кои беа обвинети дека извршиле нарачано убиство на 72 – годишниот старец од велешко Ореше.

За случајот познат во јавноста како „Ореше“ зад решетки завршија судии, обвинители, адвокати како, судија од Врховен и новинарот Томислав Кежаровски.

Претходно «
Следно »