ОСМАНИ КОНТРА СДСМ: Не може полицијата да го покрие секој квадратен метар од државата

Поврзано

Дали треба да се врати задолжителниот вoeн рок во Македонија?

Дали на Македонија и е потребно враќање на задолжителниот воен рок, експерти коментираат дека тоа прашање зависи од повеќе...

ЦИВИЛ со ocтра ocуда на говорот на омpa3ата од Апасиев и останатите како него

ЦИВИЛ упатува најостра осуда на вчерашната објава на Димитар Апасиев со експлицитен говор на омраза и вулгарности на социјалните...

Уште четири дена за договор: Пендаровски има рок до четврток да го додели мандатот за формирање влада

Течат роковите за формирање ново парламентарно мнозинтво и нова влада, поради што со засилено темпо се одвиваат преговорите меѓу...
- Advertisement -

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи во гостувањето на „Топ Тема“ на телевизија Телма истакна дека не може полицијата да го покрие секој квадратен метар од државата за да го спречи ширењето на заразата. Тој оди контра ставовите на Заев и СДСМ дека Наќе Чулев е виновен за новиот пик на заразени потенцирајќи дека и за време на полицискиот час не функционирал полицаецот во нас.

-И за време на полицискиот час не функционирал полицаецот во нас. Полицијата била на терен, не може физички полицијата да го покрие секој квадратен метар во државата. Не полицијата секој граѓанин во својот дом да го контролира како се однесува, вели Османи.

Османи посочува дека би било погрешно да се растураат ифтарските вечери и литијата во Струга на сила, бидејќи тоа би ја довело државата во друга криза.

-Верувајте дека немало начин овие ифтарски вечери да се растурат на сила и би било погрешно. Би било погрешно литијата во Струга да се растури на сила, тоа би било само вовед за нешто што можеби се случува денеска во други држави каде короната веќе не е главна тема.

Latest News

Тома Фила открива: Ќерката на Милошевиќ бараше од татко и да да се caмоубиe кога дошле да го aпcат

Еден од најпознатите адвокати со македонско потекло, Тома Фила проговори досега непознати детали за апсењето на поранешниот претседател на...

Дали треба да се врати задолжителниот вoeн рок во Македонија?

Дали на Македонија и е потребно враќање на задолжителниот воен рок, експерти коментираат дека тоа прашање зависи од повеќе фактори, вклучително и од одлуката...

ВИДЕО: Дождот направи езера во Аеродром, жителите почнаа да пливаат

Еден млад скопјанец реши на оваа мака да направи смешно видео и да го објави на социјалната мрежа Тик-Ток. Неколку скопски населби деновиве беа поплавени...

A3диcуваат ли бaндите на власта: Дали Вице Заев стои зад опожapeните автомобили во Скопје или власта е неспособна да се справи со обични...

Дали Вице Заев се активира и во Скопје?! Дали Вице Заев, братот на Зоран Заев, за кој слушнавме дека давал насоки чие возило...

Тешkа ждрепка: Силекс го доби Карабах, а згopa на тоа ќе игра на гости

Фудбалскиот клуб Силкес за противник во првото коло од квалификациите за Лигата на шампионите го доби шампионот на Азербејџан – Карабах. Натпреварот треба да се...

More Articles Like This