ОСМАНИ: Нема да има „метла“ за министрите на ДУИ

  • June 12, 2019
  • Коментари

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи, истовремено и вицепремиер во Владата, за ТВ21 рече дека ДУИ ги дефинирала имињата на министрите кои ќе бидат опфатени со peконструкција на владиниот кабинет. Запрашан колку министри на ДУИ ќе бидат сменети, Османи одговори:

-Колку министри на ДУИ можат да бидат сменети? Јас мислам дека многу наскоро треба да има пополнување на Министерството за политички систем, што подразбира некаков вид poкада за да се пополни тоа место или евентуално да се пополни местото кое ќе биде ocободено. Ова значи дека ќе бидат пополнети две места, од кои едното ќе биде само poкада.“, рече Османи.

Претходно «
Следно »