September 29, 2020, 11:32 pm

ОСМАНИ СЕ СНАЈДЕ: Во Познањ најде пари за автопатот кон Косово

Поврзано

(Фото) Здравството пред кoлaпс: Главната сестра на Инфekтивна клиника, и уште 2 сестри даваат отkaз

Главната сестра на Инфективна клиника, и уште 2 одделенски сестри даваат откaз во еден акт. Причините ќе оставам да...

91 основно и 33 средни училишта одбиeни за настава со физичко присуство

Владата денеска го усвои извештајот на Комисијата за давање согласности за организирање настава со физичко присуство во училиштата за...

Клacтер на Институтот за рaдиологија?: Рентген техничар одел на работа со симптоми на koвид-19

Рентген техничар на Институтот за рaдиологија (рeнтген институт) е позитивен на кopoнавирус. Според првичните информации, тој доаѓал три дена...
- Advertisement -

Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи се пофали дека во полски Познањ, каде се одржуваат средбите во рамки на Берлинскиот процес, пронашол финансиер на автопатот Скопје – Блаце.

„Како координатор на проектот за имплементација на автопатот Скопје – Блаце, ми претставува вистинско задоволство што на претстојната Конференција за Западниот Балкан во рамки на „Берлинскиот процес“ во Познањ, Полска, меѓу останатите,, обезбедивме и кофинансирање на проектот Скопје – Блаце со 26,7 милиони евра, средства од WEBIF“, објави Османи.

Автопатот „Арбен Џафери“ во Косово на крајот од мај беше пуштен за сообраќај. На свечетото отворање присуствуваа голем број на владини делегации и дипломатскиот кор, како и делегација од Македонија предводена од премиерот Зоран Заев.

Latest News

„Година повеќе, но и мудрост повеќе“: Мицкоски го прослави својот 43 роденден

рестедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва објави фотографија со торта на социјалните мрежи, по повод неговиот 43-ти роденден. „Година повеќе,...

Коронавирусот мутира и станува сѐ поотпорен на мерките за заштита

Новиот коронавирус мутирал од првичната нишка и сега се смета за позаразен, според научниците од Методистичката Болница во Хјустон. Студијата, која се уште не е...

Колапс во индустријата: Пaд од 9 отсто на индустриското производство во август

Индустриското производство во август годинава во однос на август лани бележи пад од 9,1 отсто, а во периодот јануари ‒ август 2020 година, во...

МК „хотел Мериот“, Телма и Заев – тоа е коалицијата

Во интервју кое на социјалните мрежи на големо се коментираше поради непрофесионалноста на водителот, еден долгогодишен новинар постави лош пример како за неполн час...

Поради дефekт дел од Центар ќе остане без вода

Од ЈП Водовод и канализација информираат дека утре поради дeфект на затварач ф 80 мм., на ул.Филип Втори Македонски ББ (карши Жена Парк), прeкинато...

More Articles Like This