ОСТАНА МИСТЕРИЈА: Ниту еднаш Катица не објасни на јавноста што тоа ќе биде ОК

Поврзано

Во тpкaтa за пратеници 1.578 кандидати на 15 коалиции и партии

Граѓаните на Македонија на предвремените парламентарни избори ќе можат да гласаат за кандидатските листи на 15 коалиции и партии...

Мицкоски во Штип, носителите на листи на средби со граѓаните

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и носителите на листи денеска ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава...

Кардиолог од Тетово пoчинал од kopонавирус

Кардиолог од Тетово починал денеска по компликации со коронавирус, дознава ТВ21. Од Министеството за здравство, повеќе детали најавуваат во текот...

Вечерва во емисијата „Што не е јасно“ гостуваше адвокат Сузана Јошевска Анастасовска при што посочи дека во текот на судењето на Катица Јанева не се дозна ништо од нејзе тоа што ќе биде ОК, што се слушаше во снимката која што беше објавена. Единствено Катица Јанева се правдаше и ја разубедуваше јавноста за СЈО и нејзината улога во СЈО.

„Јас не можам никако да најдам разбирање за тоа што зашто Катица Јанева не одговори на некои прашања кои што беа клучни за да можеме да ја разбереме нејзината позиција, нејзината одбрана, кои работи се случувале за да можеме да сфатиме што всушност се случувало. И беше дадена можност и самата да даде исказ, а таа времето го потроши на тоа да не разубеди дека дала се за СЈО и дека го основала СЈО. И дека оставила големо наследство“, појасни Јошевска Анастасовска.

Јошевска Анастасовска додаде дека денес во завршните говори не се слушна ниту еден одговор на прашањето што всушност се случувало, или тоа нејзиното што ќе биде „ОК“.

„Бидејќи на снимката еиднствено нејзе што ја слушаме, каде што ние најмногу можевме да направиме некаква поврзаност помеѓу неа и другиот обвинет и фамилијата Камчеви е дека таа на тој троен разговор вели – „Се ќе биде ОК“. Ние не добивме одговор што ќе биде ОК“, истакна Јошевска Анастасовска.

Актуелно

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Крива Паланка

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, вечерва оствари средба со жителите на Крива...

(Видео) И Ники пролупа, не е лесно кога треба да одговараш за велепpeдавство

Досега невидено издание во јавноста на министерот за надворешни работи Никола Димитров кој на вчерашниот предизборен митинг на СДСМ покажа многу емоции кои досега...

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Кратово

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, и кандидат за премиер на Република Македонија, Христијан Мицкоски, денес оствари средба со жителите на Кратово. Следете го во живо неговото...

(Видео) Избришана последната “бoмбa” со “кoмбинaциитe” на Заев за промена на името

Видео платформата Јутјуб од непознати причини го урнала профилот од кој беше објавена последната бомба за Зоран Заев во која тој зборува како се...

МИХАИЛОВ : Додека криминалот и поткупот со дрва влегува во финалната фаза, првиот шумски полицаец парадира на партиски средби!

Дали и во кое својство првиот човек на шумската полиција и тоа во работно време парадира покрај генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, а...

Повеќе вести