ОСТРА РЕАКЦИЈА НА ДОНАЛД ТРАМП: Новоизбраниот претседател на САД, ја спореди земјата со нацистичка Германија!

  • January 11, 2017

Доналд Трамп ги спореди САД со нацистичка Германија коментирајќи ги лажните вести во врска со него

tramp_sinhua

Новоизбраниот американски претседател ја обвини американската разузнавачка агенција дека не смеела да дозволи објавување на лажни информации во врска со него.

„Разузнавачките служби не смеат да си дозволат да протечат лажни информации во јавност. Тоа е уште еден удар кон мене. Дали ние живееме во нацистичка Германија?“, напиша Трамп на својот Твитер профил, за кој се пофали дека самиот си го уредува.

Подоцна, Трамп во медиумите одговорил во врска со обвинувањата дека всушност тој бил уценуван од Русија.
„Русија никогаш не користела полуги на притисок врз мене. Никако не сум поврзан со Русија, ниту сум должен, ниту сум им вршел некакви услуги.“

Претходно «
Следно »