ОСУДЕНИК ПОЧИНА НА КЛИНИКА: Осуденик починал на клиника, надлежните не преземаат одговорност!

Поврзано

Kpивичнa пpиjaвa пpoтив инcпeктop пopaди kpивичнo дeлo „пpимaњe пoткyп“

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против А.Р.(51) од Тетово, државен инспектор за животна средина, поради постоење основи на сомнение...

Тpojцa cтpyмичaни зaвpшиja зaд peшeтки: Гpaбнaлe жeнa oд yлицa, eдниoт пoтoa ja cилyвaл

Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против три лица за кои постои основано сомнение дека...

Македонски дpжaвjaнин ocyдeн и бapaн co пoтepницa yaпceн во Ќустендил

Судот во Ќустендил во Бугарија му изрече мерка притвор на Е.Н. (52) државјанин на Македонија кој е во постапка...
- Advertisement -

Осудено лице почина на Клиниката за Неврологија во Скопје.

-На 14.10.2017 година во 10:14 часот во Клинички Центар „Мајка Тереза“, поточно на  Клиниката за Неврологија, починало осуденото лице С.С.,информираат од МВР.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на обдукција.

Latest News

Коце Tpaјановски: Штeтaтa нapeчeна Бpз Автобycки Тpaнcпорт ( ВRТ )

Пред извесно време говорев за оваа авантура на Петре Шилегов, а се со цел да ја подигнеме свеста кај...

More Articles Like This