November 28, 2021, 10:06 am

Отворено писмо до Заев за неговото вeлeпредавство од Претседателот на Заедницата на Македонците во Република Хрватска

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот на Заедницата на Македонците во Република Хрватска, Илија Христодулов упати отворено писмо во врска со актуелната тема во Македонија, велепредавството на премиерот Зоран Заев.

Во продолжение може да го прочитате целосното писмо.

Latest News

Coпственикот на „Беса Транс“ без никаков cpaм за сериозните пропусти, се огласи на Фејсбук, повикувајќи се на Алах: Овие тестови се од Алах,...

Сопственикот на автопревозникот Беса Транс, Беким Хаџиу, синоќа на Фејсбук им изрази сочувство на семејствата на жртвите од сообраќајката...

More Articles Like This