August 15, 2020, 6:12 am

ОТВОРЕНО ПИСМО ДО ФИЛИПЧЕ: Нема да плаќаме даноци, и сами ќе си отвориме градинки и училишта!

Поврзано

Македонија означена како високо pизичнa: Американскиот Центар за јавно здравје пpeдупредува да се избегнува патување во Македонија

Американскиот центар за јавно здравје ги предупредува американските државјани да избeгнуваат патување во Македонија. Нашата држава е сместена во нajризичната...

Учебната година нема да започне на први септември…

Заменик-министерката за образование и наука Елизабета Наумовска изјави дека очекуваат пролонгирање на почетокот на учебната година со цел законско...

Костов: Ова е политички театар, Заев покажа отcyство на елементарна политичка култура

Во вечерашната „Само вистина“ на Канал 5 Телевизија, аналитичарот Сотир Костов во однос на целокупната состојба во државата рече...
- Advertisement -

На фејсбук страницата „Здравје со игла не влегува“, која има над 5.600 подржувачи, осамна отворено писмо, посветено на министерот за здравство Венко Филипче. Во писмото, родителите на невакцинирани деца, се закануваат дека ќе повикаат на граѓанска непослушност, односно дека нема да плаќаат данок, а најавија и дека ќе отворат градинки и училишта, кои ќе можат да ги посетуваат нивните деца, пренесува Фокус.

Во продолжение ви проследуваме дел од отвореното писмо, од кој дел е избришан, поради навредлива содржина:

-Во недостиг на вистински податоци од регистрираните случаи на морбили конкретно и релевантно анализа на генотипот на вирусот на морбили, можеби на тој начин успешно го криете фактот дека за вашата епидемија се виновни токму вакцинираните индивидуи и дека “епидемијата“ ви е вакцина – индуцирана.

Заинтересирани сме исто и за фактот како ќе го оправдате вашето фашистичко кршење на човековите права и тоталното лудило пред Европа и Стразбур кон кои демек се стремите?

Во целата европска унија вакцините се иклучително право на избор на родителот, воедно и ви честитаме на најголемиот правен гаф и преседан достоен за светските насловни страници.

Ја искористуваме приликава исто да објавиме и повикаме на граѓанска непослушност: ние – родителите на невакцинирни деца од вашата фашистичка Македонија повеќе нема да ви плаќаме данок, нема повеќе да ги користите нашите пари за милионските тендери за купување најевтни ѓубриња од вакцини. Нема повеќе да ви дозволиме да ги користите нашите сопствени пари за наше угнетување!

Ќе покрениме и ќе се ангажираме во изготвување на проект и бизнис планови за отварање на Валдроф градинки и училишта во Македонија, каде дечињата не се малтреирани од вашите фашистички војници, туку нежно се работи на развивање на нината личност и вистински спообности. Каде не се хранети со вашата отровна процесирана храна туку со органски произведено овошје и зеленчук!, се наведува во писмото.

Latest News

Саша Бpoз, внука на Тито: Дедо ми беше пocвоено дете на мајка Колуmбиjkа и татко, нacледник на kpaлот Чарлс XXL

На нејзиниот профил на Фејсбук, внуката на Тито, Саша Броз ги коментираше тврдењата дадени во една емисија на хрватската...

Од денеска во Србија само со ПЦP тecт

За влез во Србија од денеска за граѓаните на Македонија, Бугарија, Хрватска и Романија задолжителни се ПСР тестовите за коронавирусот. Одлуката на српската Влада почнува...

Денеска е oтkpивање и пpeнос на moштите на cв. apxиѓаkон Стeфан

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 2 август. Денеска е Откривање и пренос на моштите на Св. архиѓакон Стефан. За моштите на свети архиѓакон...

Претпладне облачно, попладне вpнежи и гpмежи

Денеска претпладне времето ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи на повеќе места. Локално процесите...

Сите мислеa дека пoлудe: Човек на паркинг со cekиpa го ckpши прозорецот на автомобил на паркинг

Кучето кое беше заклучено во автомобилот на неподносливи температури, беше спасено благодарение на случаен минувач. https://video.dailymail.co.uk/preview/mol/2020/08/13/7230010459422673749/636x382_MP4_7230010459422673749.mp4

More Articles Like This