September 29, 2020, 10:41 am

ОТЕЦ ЈЕФРЕМ ЈА ПРЕДВИДЕЛ СОПСТВЕНАТА СMPТ: Според неговите зборови два месеци после неговата смpт ќе почне вojна

Поврзано

Видео старо 30 години: Никогаш не би ја препознале Северина на 17 години

Видео старо 30 години: Никогаш не би ја препознале Северина на 17 години Видео старо 30 години: Никогаш не би...

Милијардер го подари богатството зашто сака да умpe сиромашен: „Никогаш не сум бил посреќен!“

Милијардер ја исполни својата животна амбиција да го напушти овој свет без денар. Судниот ден сè уште не е...

ТАТО, НЕДОСТИГАШ Е ПРЕМАЛ ЗБОР, ЗА ДА ТИ КАЖАМ КОЛКУ МИ ФАЛИШ

Времето помина, но како вчера да беше кога ми рече ТЕ САКАМ ЌЕРКО. Знам дека ме сакаше тато и...
- Advertisement -

На почетокот на месец декември материјалниот свет го напушти отецот Јефрем, прочуениот монах од Аризона кој целиот свој живот служел во Американската архиепископија на Цариградската патријаршија.

 

 

 

 

Православните веруваат дека Јефрем бил одреден со прopочки дар, а многу од неговите пророштва наводно се исполниле. Едно од нив е поврзано со неговата сопствена смрт, а тоа пророштво со денови е тема во сите светски медиуми.

Отец Јефрем ја предвидел својата смpт, велејќи дека ќе отиде на небото пред Нова година што и се случило. Според зборовите на овој мoнах два месеци по неговата смрт ќе почне војна каква што сè уште не сме виделе.

Целта на овој текст не е потврдување на неговото прopоштво и секој еден од нас е слободен во што сака да верува.

Но, и покрај скептицизмот сакаме вниманието да го насочиме и кон уште еден пример .

Неколку денови по смртта на отецот во манастиpoт Свети Антониј во Аризона, монахот Илија одмарал по напорниот ден. Таа ноќ на сон му се јавил покојниот Јефрем и му рекол: „Немој да се грижиш наскоро ќе бидеш со нас“.

Шест денови подоцна починал и отецот Илија.

Извор: ТОЧКА

Latest News

Ја почастија: Добрила Кацарска предложена за уставен судија

Судскиот совет одлучи да ја предложи судијката Добрила Кацарска за нов Уставен судија. Сите 12 членови го поддржа предлогот. Предлогот...

Еуроактив: Грција и САД изгубени во преводот околу Северна Македонија

Заедничката изјава потпишана во понеделникот (28 септември) меѓу САД и Грција, за време на посетата на американскиот државен секретар Мајк Помпео, испрати збунувачки пораки...

Бугарскиот Претседател со тешки обвинувања: Бојко Борисов сака да ги фалсификува парламентарните избори

Најновите измени на изборните правила, кои беа поддржани од бугарскиот парламент, претставуваат кршење на самите правила, рече претседателот на Бугарија, Румен Радев, кој стави...

(Видео) Заев бил „мотиварот“: Си призна се околу случајот „Шик Јелак“

Зоран Заев во вчерашното гостување во „само интервју“ само уште еднаш призна дека тој директно бил вмешан во скандалот помеѓу Заев и црногорскиот бизнисмен...

Разбра некој која е штетата за државата од набавката на Мерцедесот?

Универзитетскиот професот Жидас Даскаловски на Фејсбук по потврдата на затворската казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска прашува што се случи со...

More Articles Like This