ОТИШЛЕ ВО ЦРНА ГОРА ДА ЗАРАБОТАТ ЗА СВАДБА:Сега Милош го враќаат во ковчег!

Поврзано

Во Црна Гора за еден месец 339 новозaболени, во Македонија истата бројка за два дена….

Во последните 24 часа во Црна Гора се евидентирани 47 новозаразени со корона вирус од направени 475 тестирања. Од...

Повторно земјотрес во Загреб

Делови од Загреб денеска повторно се тресеа на 2,3 степени според скалата на Рихтер, со епицентарот на 11 километри...

Црна Гора воведе рecтрикции и високи кaзни за непочитување на мерките

Од вечерва, Дирекцијата за инспекциски работи строго ќе ја кaзни секоја повреда на наредбите за спрeчување на ширење на...

Милош Вукомановиќ(25) од Звечане починал кога него и неговата девојка Снежана Рудинац(24) од Краљево, на пешачки премин ги удрил автомобил.

Милош починал во сообраќајната несреќа која се случила прексиноќа, 40 минути по полноќ во Бечиќи, кај Будва, додека неговата свршеница Снежана е тешко повредена и лекарите се борат на нејзиниот живот.

Како што пренесуваат црногорските медиуми, на момчето и девојката, додека поминувале улица на пешачки премин, со голема брзина налетал автомобил со кој управувала Будванката Е.А.(23).

-Автомобилот буквално ги покоси. Се слушна силен удар и двајцата одлеатаа неколку метри подалеку. Момчето од силината на ударот почина на лице место, а девојката итно е превезена во болница и е во животна опасност. Девојката што ги удрила е уапсена, а полицијата ги истражува причините на несреќата- пренесуваат медиумите.

Како што се дознава Милош и Снежана, биле свршени и  отишле во Бечиќи да заработат за свадба, но несреќните околности го прекинале нивниот сон.

Актуелно

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Нови „бомби“ во етерот – што мисли Заев за Бранко Црвенковски и неговите луѓе, и колкав е неговиот капитал

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разгвор кој Зоран Заев го...

Повеќе вести