ОТКАЖАН КОНЦЕРТОТ И НА КАРОЛИНА ГОЧЕВА: Наместо утре ќе се одржи во недела

  • February 14, 2019

Концертот на Каролина со Македонска Филхармонија од петок 15.02. е презакажан за недела 17.02, информираа од „Авалон продукција“.

-Почитувани, ве информираме, поради вчерашната тpaгeдиja и прогласените два дена на жaлocт, првиот од двата овонеделни концерти наместо во петок на 15.02. ќе се одржи во недела 17.02. Вториот концерт останува во сабота, на 16.02, Ви благодариме на разбирањето, велат од Авалон Продукција.

Претходно «
Следно »