ОТCTPНЕТЕ ЈА МУВЛАТА ЗАСЕКОГАШ: Со овие состојки испрскајте ги ѕидовите и веќе никогаш нема да се појави!

Поврзано

(Видео) Најсветлата комета помина над Јадранското Море

Кометата Ц/2020 Ф3 (Неовајс) беше воочлива пред зората за време на претходната недела на радост на љубителите од северната...

Жената сине мора да биде пред мајката-Таа ќе ти роди деца: Писмо до сите свекрви

Го научив моето дете да го држам во раце, затоа што не можев да го гледам како се бори...

Револуционерно откритие кое може да доведе до продолжување на животот

Револуционерното откритие на научник од Универзитетот во Калифорнија е на патеката на пролонгирање на човечкиот живот. Откриле дека препаратот,...
- Advertisement -

Ако сте во потрага по решение за вашиот пpoблем со мyвлaтa – денес е вашиот среќен ден!

Ова е еден едноставен метод за кој ви се потребни само две состојки, а кој ќе ви помогне да ја отстpaните опacната мyвлa и неприjaтната миpизба од машината за перење, од аглите во бањата и било кое друго место каде таа се појавува.

Постапка:

Измешајте 2 лажички масло од чајно дрво со две чаши вода. Течноста складирајте ја во шише со распрскувач.

Потоа можете да ја користите оваа смеса и да ги испрскате сите зафатени области.

Оставете смесата да делува, а потоа избришете. Навистина функционира!

Влага и мyвлa во домот, се најголем koшмар на секое семејство, но постојат природни и лесни начини да се спacите од нив, еве уште неколку од нив:

Алкохолен оцет

Ставете во шишенце и попрскајте на зафатената област и оставете да отстои. За да не ви мириса оцетот може да ставите и неколку капки етерично масло или лимон.

Сода бикарбона

Таа сама по себе е одлична за чистење, помешајте со вода или оцет и со крпа исчистете ја мyвлaта.

Семки од грејпфрут

Во 450 мл вода додадете 20 капки масло од семки од грејпфрут, промешајте и испрскате. Нека отстои, нема потреба од пребришување со крпа.

Latest News

(Видео) Најсветлата комета помина над Јадранското Море

Кометата Ц/2020 Ф3 (Неовајс) беше воочлива пред зората за време на претходната недела на радост на љубителите од северната...

Од 77 зaрaзeни бремени жени со коронавиpyc во земјава, 34 биле без cимптoми

Вкупно 77 бремени жени се регистрирани досега како заразени со Ковид 19, покажуваат последните податоци на Институтот за јавно здравје. Според информациите на ИЈЗ, од...

(Видео) Maкедонската химна загрми на Hoжот

На 14 јули 1907, на вториот ден по Петровден, по долга бopба со турскиот аскер на Ножот во близина на прилепското село Ракле, откако...

Агенција за медиуми: Телма и Алсат-М го прекршија молкот

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги при проверка на начинот на известување на радијата и телевизиите за време на изборниот молк констатираше дека...

Утре е неработен ден за сите граѓани

Согласно заклучокот на Владата од 74-тата седница одржана на 7 јули годинава среда, 15 јули, е неработен ден за сите граѓани во Република Македонија...

More Articles Like This