October 25, 2021, 8:50 am

Официјално: Ериксен доживеал сpцев удap

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен доживеал срцев удар во текот на натпреварот против Финска на Европското првенство, изјавил докторот на данскиот тим, Мортен Босн.

-Стануваше збор за срцев застој. Колку бевме блиску да го загубиме? Не знам, но го вративме по една дефибрилација, што е прилично брзо – изјавил тој, додавајќи дека сите прегледи на Ериксен дотогаш биле добри.

Според него, не е јасно што го предизвикало колапсот кај Ериксон.

Latest News

(Видео) Кoлумбискиот нapкo-бoc нe кopиcтeл тeлeфон и copaботувaл со kpиминaлци oд Бaлкaнот

Колумбискиот главен нарко бос Даиро Антонио Усуга, познат по прекарот Отониел, кој беше уапсен вчера, е поврзан со балкански...

More Articles Like This