ОХРИЃАНЕЦ „РАЗБИ“ КЛАДИЛНИЦА: Со 20 денари, до 80.000 евра добивка

  • March 19, 2018

Минатата недела по историскиот тикет на Ване Лесновски од Прилеп, кој во обложувалницата „Моцарт” остварил добивка од речиси 600.000 евра, 70-годишник во Охрид станал побогат за 80 илјади еврa

Среќниот добитник кој сакал да остане анонимен вложил 20 денари, на пет натпревари ја одиграл играта полувреме-крај, а коефициентот што го добил е најголем во историјата на обложувалницата 848.700.

Играчот по завршувањето на натпреврите што ги имал на тикетот добил 80.508 евра.

Претходно «
Следно »