September 24, 2020, 9:58 pm

Очекувајте нaглo зголемување на вашата пoпyлapноcт

Поврзано

Дневен xopockoп 24.09.2020

Овен (21.03 – 20.04) Денес обидете се да бидете трезвени и стабилни, затоа што ќе се исправите пред некои ситуации...

Печуански хороскоп: Е oвa e нeштo кoe ja кpиe виcтинaтa зa ceкoj чoвeк

Печуанскиот хороскоп, како и други астролошки системи, има дванаесет знаци. 365-дневната година во овие хороскопи беше поделена на 18...

ДНЕВЕН XOPOCKOП

ОВЕН Задоволни сте од финансиите. Ви стигнува добивка која ви ги поправа расположението и ве инспирира. На партнерот му годи...
- Advertisement -

Овен
Периодот е поволен ако работите две работи или ако сте во потрага по дополнителен извор за заработувачка. Љубовната ситуација би требало да биде солидна, со саканото лице имате одличен однос. Поведете сметка за можни здравствени проблеми поврзани со желудникот и дигестивниот систем.

Бик
Важно е да се потрудите околу работните обврски ако сакате да оставите добар впечаток кај своите надредени. Не сте задоволни со односот што го имате со саканата личност. Често се расправате и имате големи отежнувања во врската. Меѓу вас настапуваат тензии и обвинувања. Ќе имате период на оддалечување.

Близнаци
Со неверојатна леснотија ќе ги свртите луѓето на вашата страна, убедувајќи ги дека вашите замисли ја заслужуваат нивната поддршка. Очекувајте нагло зголемување на вашата популарност. Паровите ќе се радуваат на страсни моменти во кои нема да се грижат за остатокот од светот.

Лав
Ќе ви биде тешко да се справите со некои луѓе, но сепак обидете се да останете смирени. На работното место ќе имате проблеми со концентрацијата и ќе треба да се потрудите повеќе ако сакате да завршите навреме со сите обврски. Ако сте во врска, ќе сфатите дека имате многу заеднички нешта со партнерот.

Девица
Можете да се надевате на мало подобрување на полето на финансии. Добро се чувствувате поради тоа. На работното место без поголеми промени. Кога станува збор за љубовта, многу сте страстни и копнеете по нови случувања и авантури. Можете да очекувате интересна атмосфера со личност од странство.

Вага
Не дозволувајте стресот да ве надвладее! Денес отстапете од молскавичниот начин на живот, поставете граница и одморете ги телото и умот. Луѓето ќе се обидат да ве форсираат да одите подалеку од вашите граници, не паѓајте на притисоците. Замислете си ја работната позиција од соништата.

Скорпија
Ќе бидете многу успешни и витални во љубовниот живот. На тој начин ќе ја збогатите својата врска и ќе се послужите со интуиција. На професионално поле, ако насетувате дека некои колеги ве кочат, знајте дека тоа нема долго да трае и вие ќе го пробиете мразот, што и така се топи и е тенок. Ве очекува победа.

Стрелец
Многу врски ќе бидат официјализирани со свршувачка или со брак. Можете да го реализирате она што ќе го визуализирате. Имате некоја опсесија што повеќе ви штети отколку што ви помага. На работното место ќе имате проблеми со концентрацијата, но лесно ќе се справите со сите предизвици.

Јарец
Ќе бидете со одлично расположение и сите ќе сакаат да разговараат со вас. На деловно поле ќе размислувате за вашите долгорочни цели. Во љубовта давате премногу. Не плашете се да зборувате и за вашите потреби. Доколку сте во врска, денес внимавајте што ќе ви предложи партнерот, од тоа многу нешта ќе зависат.

Водолија
Можеби ќе направите некоја грешка на деловно поле. Внимавајте брзоплетоста да не ве чини многу. Не ви е лесно да бидете сосема искрени во комуникацијата со партнерот. Можеби сте несигурни и партнерот тоа го забележува. Давате сѐ од себе за да решите проблем поврзан со финансиите, но некако тешко ви оди.

Риби
Не можете да го достигнете врвот во вашата кариера ако постојано ги влечете вашите колеги зад себе. Денес морате да се фокусирате на себе и да не се чувствувате лошо поради вашите постигнувања. Дозволете им на другите сами да се борат во деловниот свет. Ова е одличен ден за откажување од лоша навика.

Latest News

Георгиев: Ова со Артан Груби навестува нов институционален аpанжман во политичкиот cистем во Македонија

Овој аранжман што се случува особено сега кој што почна со синтагмата премиер Албанец, премиер од ДУИ и со...

Димовски: Допрва ќе ги гледаме диcфункционалностите на парламентарното мнозинство

Не се сите перспективи розови за парламентарното мнозинство. Колку што велат ќе се зголемува, јас би оставил простор дека претстојат сеpиозни прeдизвици внатре да...

Се огласи Мурињо по победата над Шкендија

Екипата на Тотнем се пласира во плејоф-фазата од Лига Европа, откако вечерва ја coвлада Шкендија со 3-1, но далеку потeшко од очекуваното, заклучок што...

(Видео) Уште еден случај на полициска бpyталноcт

Уште еден случај на полициска бpyталност фатен на кaмера. На социјалната мрежа фејсбук се појави видео на кое се гледа полициски службеници како бpyтално...

Поради дефekт дел од Скопје утре без вода

Од ЈП Водовод и канализација известуваат дека на ден 25.09.2020 (петок) поради уличен дефekт ф – 80 мм., на ул. Варшавска бр.8, пpeкинато...

More Articles Like This