December 2, 2021, 4:37 am

ОЈО поведе постапка за случајот „Холидеј ин“

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Обвинителството отвори предистражна постапка за предметот на Антикорупциска за случајот „Холидеј Ин“ каде се опфатени поранешни градоначалници, вработени во општината и Министерството за транспорт и врски, планери. Постои сомнеж дека ја злоупотребиле службената положба и овозможиле носење на детален план кој не е усогласен со генералниот.

Предметот е во предистражна постапка, надлежниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција активно постапува. Во моментов кога ќе можат да се споделат повеќе детали што не пречат на постапката јавноста ќе биде навремено информирана, велат од ОЈО за ТВ 24.

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...

More Articles Like This