December 9, 2021, 9:08 am

„Падна“ Гугл, корисниците од цел свет пријавуваат проблеми

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Корисниците на интернет услугите на Гугл од целиот свет пријавуваат проблеми со функционирањето на „Гугл аналитика“, додека некои корисници имаа компликации при најавување на е -пошта на Гугл.
Засега никој од компанијата не објави за падот на „Гугл аналитика“, додека од официјалниот Твитер профил, како одговор на еден корисник, тие рекоа дека немаат информации за „падот“ на мрежата.
За потсетување, социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм паднаа на 4 октомври, а илјадници корисници ширум светот не можеа да пристапат до нив неколку часа.
Додека другите апликации за пораки и социјалните мрежи се распаѓаат и имаат големи проблеми, апликацијата Телеграма и каналот за јавни пораки работи без проблеми цело време.

Latest News

Народна банка демантиpa: Курсот на денарот е стабилен

Погрешни се информациите дека е покачен курсот на еврото, реагираа од Народна банка по објавите кај дел од медиумите,...

More Articles Like This