September 25, 2020, 5:31 am

Пазарот е направен: ДУИ ги доби сите директорски места

Поврзано

Костовски: СДСМ планира приватизација на Македонски пошти

Трифун Костовски, сопственикот на Еуростандард банка во вечерашното гостување во емисијата Заспиј ако можеш вели дека е убеден дека...

Заев мора да сфати дека не држи мoнопол на клучните одлуки за европските прашања

Заев мора да сфати дека не држи монопол на клучните одлуки за европските прашања и мора да понуди платформа....

Георгиев: Ова со Артан Груби навестува нов институционален аpанжман во политичкиот cистем во Македонија

Овој аранжман што се случува особено сега кој што почна со синтагмата премиер Албанец, премиер од ДУИ и со...
- Advertisement -

Владината коалиција конечно се договори како ќе си ги подели директорските места. Неофицијално, ова се имињата на новите директори, од кои, со исклучок на Горан Сугарески, кој ќе го преземе управувањето со Царина, сите се од ДУИ.

АЕК – Фестим Халили (сегашен директор на Железници)

Мепсо – Бесим Кока

ЦУК – Бардул Насуфи (екс директор на Јавни набавки)

Државен инспекторат за труд – Хади Фетиши (екс шеф на општински инспекторат Тетово)

Управа за водење на матичните книги – Амир Шабани

Агенција за млади и спорт – Авни Рустеми (претседател на младина на ДУИ)

Центар за образование на возразни – Нагип Назмиу

Царина – Горан Сугарески

Latest News

Ако немало Македонци, можело ли речиси 200 години да има „Македонско прашање“?

Кога се чита бугарскиот меморандум до членките на ЕУ, со кој се негира се’ македонско, почнувајќи од јазикот, секој...

Време: Сончево до 31 степен, попладне доаѓа дожд

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец. Кон...

Костовски: СДСМ планира приватизација на Македонски пошти

Трифун Костовски, сопственикот на Еуростандард банка во вечерашното гостување во емисијата Заспиј ако можеш вели дека е убеден дека подолг временски период е кроен...

Заев мора да сфати дека не држи мoнопол на клучните одлуки за европските прашања

Заев мора да сфати дека не држи монопол на клучните одлуки за европските прашања и мора да понуди платформа. Доколку сам го истурка процесот...

(Видео) Нов инцидент на полициска бpyталност

По вчерашниот бpyтален нaпaд на луѓе во Битола, вечерва нов инцидeнт со исти исход се случи во Скопје. На видеото кое кружи на...

More Articles Like This