May 16, 2021, 10:00 am

Палчо даде зakлетва пред гpoбот на Делчев

Поврзано

- Advertisement -

#ЗАКЛЕТВА Нема СОН, ПЕСНА или ВЕСЕЛБА додека не ја ослободиме, ДАСКАЛЕ…доста беше одлагање…песна нема да изустам додека не ја ослободам, ниту пријател, ниту друга љубов е потребна без неа, без Македонија…ова е ЗАКЛЕТВА…Даскале мој над ДАСКАЛИТЕ…

Фејсбук статус на Љупчо Палевски.

Целиот статус можете да го погледнете тука.

Latest News

На инфekтивнитe oддeлeниja вo Македонија oд кopoнaвиpyc вo мoмeнтoв ce лekyвaaт 514 пaциeнти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 311 пациенти...

More Articles Like This