August 6, 2020, 10:43 am

ПАМЕЛА АНДЕРСОН СМЕТА ДЕКА ФЕМИНИЗМОТ ДЕНЕС ИМ ДОДЕВА И ГИ ПАРАЛИЗИРА МАЖИТЕ

Поврзано

Првата дама Елизабета Ѓoргиевска во пурпурно виолетова креација на „Охридско Лето“

На отворањето на јубилејното 60 издание на Охридско Лето, присуствуваа и претседателот Стево Пендаровски со сопругата Елизабета Ѓоргиевска. Првата дама...

Фејсбук со нова услуга станува конкурент на Тик Ток

Фејсбук објави дека започнала услуга на кратки видеа на платформата на Инстаграм, што може да биде директен конкурент на...

Почина Рајко Дујмиќ од „Нови фосили“

Раjко Дујмиќ, хрватски музичар и водач на поранешните „Нови фосили“, кој заврши во индуцирана кома по сообраќајна несреќа, почина...
- Advertisement -

Памела Андерсон застана исправено против # MeToo. Ѕвездата на Beach Rescuers се спротивстави на феминизмот, кој според нејзините зборови “оди премногу далеку”.

51-годишната актерка и модел истакнува во интервју за австралиското шоу 60 Minutes Australia дека исто така се смета за феминистка, но смета дека сегашниот бран на третиот пол е “здодевен и ги парализира мажите”.

“#MeToo се пренасочи премногу далеку. Молам за прошка, тие ќе ме убијат за тоа. Мајка ми ме научи: “Не оди во хотел со постари луѓе. Ако некој ве покани да се искапете заедно додека имате деловна средба, веројатно ќе сака нешто сосема друго. И ако веќе одите, прифатете сè што се случува. Тоа е само прашање на здравиот разум. Извинете, јас сум Канаѓанка, и можеби сум политички некоректна. ”

Во нејзиниот вистински живот, Памела Андерсон има многу активна граѓанска позиција. Ѕвездата протестира против убиствата на животните, собирајќи средства за борба против еколошките проблеми на животната средина. Исто така, им помогна на жртвите на земјотресот во Хаити.

Latest News

(Видео) За пeкoлнaтa кaзнa допрва ќе зaжaлaт – Пpeгaзијa жена и куче, а тоа што го направија потоа на никој не му се веруваше

Шокантна видео снимка објави англиската полиција на која се гледа моментот како автомобил прегазува жена со куче. На снимката се...

75 години од паѓањето на првата атомска бомба

Камбаните се слушнаа во Хирошима, Јапонија, на одбележувањето на 75 годишнината од пуштањето на првата атомска бомба. Но меморијалниот настан оваа година е намален, поради...

Соогласно Уставот може да има само еден мандатар за состав на Влада

Да ве потсетам што зборував 2016-2017 година...согласно Уставот може да имаме САМО ЕДЕН МАНДАТАР ЗА СОСТАВ НА ВЛАДА! Резервен или втор мандатар Уставот не...

Првата дама Елизабета Ѓoргиевска во пурпурно виолетова креација на „Охридско Лето“

На отворањето на јубилејното 60 издание на Охридско Лето, присуствуваа и претседателот Стево Пендаровски со сопругата Елизабета Ѓоргиевска. Првата дама се појави во долг лелеав...

Османи демантиpa: Нема договор ни со СДСМ, ни со ВМРО-ДПМНЕ

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи во изјава за ТВ 21 ги демантира објавените информации на дел од албанските и македонски медиуми дека паднал договор...

More Articles Like This