January 27, 2021, 5:04 pm

ПАМЕЛА АНДЕРСОН СМЕТА ДЕКА ФЕМИНИЗМОТ ДЕНЕС ИМ ДОДЕВА И ГИ ПАРАЛИЗИРА МАЖИТЕ

Поврзано

Мечka бpkала скијачи по скијачка патека

Љубителите на зимските спортови во еден ски-центар во Романија останале во шок откако на патеката влетала мечка. Неверојатната сцена,...

Кога ќе се претера со фотошопот

Многу луѓе денеска своите фотографии се обидуваат да ги доработат во фотошоп или со разни филтери, пред истите да...

MAPAДОHA ИМА 2 CEФА И НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ГИ ОТВОРИ

Диего Марадона своевремено живееше седум години во Дубаи и во собата имаше два заклучени сефа на кои не може...
- Advertisement -

Памела Андерсон застана исправено против # MeToo. Ѕвездата на Beach Rescuers се спротивстави на феминизмот, кој според нејзините зборови “оди премногу далеку”.

51-годишната актерка и модел истакнува во интервју за австралиското шоу 60 Minutes Australia дека исто така се смета за феминистка, но смета дека сегашниот бран на третиот пол е “здодевен и ги парализира мажите”.

“#MeToo се пренасочи премногу далеку. Молам за прошка, тие ќе ме убијат за тоа. Мајка ми ме научи: “Не оди во хотел со постари луѓе. Ако некој ве покани да се искапете заедно додека имате деловна средба, веројатно ќе сака нешто сосема друго. И ако веќе одите, прифатете сè што се случува. Тоа е само прашање на здравиот разум. Извинете, јас сум Канаѓанка, и можеби сум политички некоректна. ”

Во нејзиниот вистински живот, Памела Андерсон има многу активна граѓанска позиција. Ѕвездата протестира против убиствата на животните, собирајќи средства за борба против еколошките проблеми на животната средина. Исто така, им помогна на жртвите на земјотресот во Хаити.

Latest News

Сyдијkата Неделкова поднесе kpивична пријaва за тројца од cyдскиот совет

Во скопското Јавно обвинителство, во текот на вчерашниот ден, е поднесена кривична пријава која се однесува на актуелниот претсдател...

More Articles Like This