Пандов со порака до граѓаните: За да нема каење, на 15-ти да излеземе сите масовно

Поврзано

Спасовски се сретна со претставници од Синичане и Урвич со цел peшaвaње на пpoблeмoт со водата за пиење

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, придружуван од министрите за внатрешни работи, Агим Нухиу, за земјоделство,...

(Видео) Силниот ветер однесе покрив од зграда во Делчево

Невреме со силен ветар денес околу 13 часот го зафати Делчево. Ветарот успеа да откорне неколку лимени покриви меѓу...

Пocкапувањето на стpyјата требало да биде дури 25 проценти!

Првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимовски ги отфрла обвинувањата за новото 7,4 % зголемување на цената...
- Advertisement -

За синоќешните настани во Белград, на памет ми доаѓа онаа народната: ,,После свадба тапани“!

Пред само три недели во Република Србија имаше парламентарни избори. Слично како и кај нас, одреден број на опозициони политичари повикуваа на бојкот на изборите, на кој исто како и кај нас, нема цензус. Да се рабереме, тие таму во опозиција се обични странски платеници (нешо као СДС), кои Вучиќ и СНС и без бојкот ќе ги здробеа, но вака човекот освои апсолутно мнозинство.

Од кога им стана јасно што им се случи излегоа синоќа да се тепаат со полицијата и да палат по Белград. И нормално јадат ќотек како магариња, а башка што одреден број од нив после ова ќе се влечат по судови! Сега се и ебани и тепани!

За да не гледаме вакви сцени во Скопје ве повикувам масовно да излеземе на 15-ти, старо и младо, машко и женско, на нозе да се кренеме уште од раните утрински часови, без да фрламе во ветар гласови, туку концентрирано да го заокружиме бројот 14 и да ставиме крај на Заев и СДС!

#Заокружи14ЗаМакедонија
#ГласајЗаВМРО
 

За синоќешните настани во Белград, на памет ми доаѓа онаа народната: ,,После свадба тапани“! Пред само три недели во…

Julkaissut Александар Пандов Keskiviikkona 8. heinäkuuta 2020

Latest News

Утре без cтpујa делови од неколку скопски општини

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, на ден 07.08.2020 година (петок), без електрична енергија ќе останат: Oд 06:00 до...

Над половина милион зaрaзeни со Koвид-19 на Флорида

САД регистрираа 1.262 нови смртни случаи поврзани со Ковид-19 во изминатите 24 часа, покажуваат податоците на универзитетот „Џонс Хопкинс“. Со новите случаи, бројот на смртни...

Зaплeнeти 1,3 тони кoкaин на француско пристаниште

Француските власти заплениле 1,3 тони кокаин скриени во контејнер со вреќи ориз од Јужна Америка во пристаниште на северот на државата, изјави неименуван извор...

Играјте на сигурно и нема да зaжaлитe

Овен Не дозволувајте ситните кавги со колегите да ве исфрлат од такт. Кога ќе забележите дека сте налутени, повлечете се во самотија и бројте до...

За време ekcплозијата во Бејрут новинарка имаше интервју: Погледнете што се случи (Видео)

Еkcплозијата што однесе преку стотина животи во Бејрут и беа повредени преку 7.000 лица, беше голем шоk за светската јавност. Се повеќе видеа излегуваат...

More Articles Like This