ПАНДОВ: Шутка не ти бега Зоране, че си лежите!

Поврзано

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука се тие што ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се...

Докторката која криеше дека е болна се враќа на работа

Докторката Нина Цаца Билјановска која што беше сменета од директорската позиција на Државната клиника за кожни болeсти поради тоа...

(Видео) Администрацијата треба да работи во интерес на граѓаните и приватниот сектор

Кандидатот за пратеник во изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски на својата фејсбук страница објави видео во кое...

Аналитичарот Александар Пандов, на својот Фејсбук најавува затвор за Зоран Заев, користерјќи ја позната изрека ,,Че си лежите”. Имено коментирајќи ги последните настани околуу притворите за обвиненијата на СЈО, тој вели дека нема друг пример во светот каде ,,шарените” за толку кратко време како што вели се измочале на сите пароли во кои се ,,колнеле” и ,,крстеле”. Тој забалежеува дека никаде во светото ова не се случило за толку брзо време, а соросови револуционери и револуции имало насекаде.

-Соросови ”револуции” и ”револуционер(к)и” имало и ќе има по светот. Но, не можам да се сетам на друг пример како со нашиве ”Шарени”, каде што за толку кратко време, самите се измочаа на сите пароли во кои се ”колнеле” и ”крстеле”. Ви остана да им се насерете, онака европски, подмачкано со лубриканти
#ЧеСиЛежите #НемаПравдаНемаМир #ШуткаНеТиБегаЗоране, пишува Пандов на Фејсбук.

Актуелно

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Иловица

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Иловица. Неговото обраќање...

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Василево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Василево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Видео) Шекеринска e поголем лaжгo од Зоран Заев

Денес на Јутуб беше објавено видео кое ги демантира сите обвинувања на Радмила Шекеринска кон Инфомакс за ширење на наводни лажни вести. Имено на...

Се намалува бројката, 78 нови зapaзени од Koвид-19 во Македонија

Во последните 24 часа се направени 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи на позитивни на Ковид-19. Во истиот период се починати пет...

(Видео) Шекеринска и Јанева во домот на Боки 13, сепак не се познавале само од телевизија

На мрежата Јутуб се појави видео на кое што се гледа вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска во друштво на Катица Јанева и...

Повеќе вести