December 5, 2021, 9:49 am

Пандов: „2021 или 1949?“- Цензурата на Инфомакс е само почеток, ќе биде блоkирaн секој нeистомисленик на оваа власт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Бришењето на Јутуб каналот на Инфомакс предизвика бурни реакции во јавноста, посебно бидејќи власта сака да се фали со слобода на медиумите која според ние е на ниво како никогаш до сега. Со реакција се јави и Александар Пандов кој состојбата во Македонија ја спореди со периодот од 1949.

„Па така после трите одлични проекти на Инфомакс: „Прашањето ми е следно….“ со Александар Митовски – Мечка, „Тешки Муабети“ со Љупчо Палевски – Палчо и Милош Милошевски – Миќо и ,,Неделен Брифинг“ со Сотир Костов, Јутуб каналот на Инфомакс е изгаснат!“, коментира тој.

Пандов додава дека не очекува цензурата да застане тука, туку ќе продолжи и понатаму, не само кон Инфомакс, туку и кон останатите медиуми, но и лица кои не се согласуваат со политиката на владеачката СДСМ.

„За жал оваа цензура не верувам дека ќе застане само на Јутуб, а уште повеќе сум сигурен дека нема да биде насочена само кон Инфомакс, туку дека секој еден човек и медиум кој не размислува како СДС и не им е на линија во Македонија, ќе биде цензуриран и блокиран на секој можен начин.“, вели Пандов.

„Која година сме 2021 или 1949?“, прашува Пандов.

После гаснењето на сите профили и страни од ФБ, Инстаграм, Твитер, Јутуб и каде се не, на тогаш сеуште актуелниот…

Posted by Александар Пандов on Wednesday, January 27, 2021

Latest News

Заев и Гаши ќе ја потпишат програмата за влегување на Алтернатива во Владата

Премиерот Зоран Заев и лидерот на Алтернатива Африм Гаши денеска во Клубот на пратениците во 13 часот ќе ја...

More Articles Like This