ПАНИКА ВО МАКЕДОНСКАТА АМБАСАДА ВО УНГАРИЈА: Немаа одговор, наместо тоа дрско ги избегнуваа пршањата!

Поврзано

Баш на вакви средби можеби се кординирала злoyпотребата на СЈО во функција на СДСМ?

Богдан Илиевски или познат како Бетмен, се огласи на социјалните мрежи во врска со видеото снимено во домот на...

Cкaндaлозно однесување на оџа: И во црква ќе влеземе за народ за Заев да собереме

Господинот Заев, почитуваниот премиер, нема да го изгубиме, ќе го добиеме. Сега ќе цркам во микрофон народот да се...

Ќе го ypнaт ли јавниот предизборен пoткyп – Платежната картичка на владата на Уставен суд

Уставниот суд на Република Северна Македонија денеска ќе одржи седница на чиј дневен ред се повеќе иницијативи за оценување...

Вистинска паника владее во македонската амбасада во Будимпешта откако Никола Груевски успеа од Македонија да пребегне во Унгарија, и таму да побара политички азил поради политичкиот прогон кој се води против него во Македонија

Нашата редакција се обиде да стапи во контакт со македонската амбасада во Унгарија, од каде успеавме да добиеме панично одбивање на прашањата од страна на в.д. амбасадорката Анче Марковска, која не се ни обиде да ги слушне прашањата.

Вознемиреноста беше очигледна уште кога го споменавме името на Никола Груевски, а Марковска не упати прашањата да ги поставиме во МНР во Македонија.

Не успеавме да ги прашаме дали имале контакт со Никола Груевски, дали тој побарал помош од амбасадата, дали амбасадата стапила во контакт со унгарските власти, и воопшто дали македонските дипломати во Унгарија работат нешто.

 

Актуелно

Комити со реакција за операцијата „Атлантик“: Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум

Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум. Ќе остане запишано дека бевме тука да...

ДАЛИ „ДИЗ“ ФУКЦИОНИРА КАКО ПАРТИСКА ИСПОСТАВА НА СДСМ : По директни усни наредби на активисти на СДСМ се казнуваат откупувачи!

Спрегата Ненад Бошев , Мијалчо Ласков и Силвана Трбогазова обелоденета со документи, инаку таа истата спрега здраво одработува за СДСМ во ова предизборие. Ова тројство...

(Видео) Што договарала Шекеринска со Јанева и Јовановски?

Радмила Шекеринска по објавеното видео снимено во домот на Боки 13 сеуште молчи и бесрамно си тера кампања. Радмила Шекеринска мора да одговори, кога...

Мицкоски во Гевгелија,Дојран,Богданци и Валандово, носителите на листи во голем број активности и средби со граѓани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителите на листи ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните населени места: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ...

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник „Ла верита“ повторино е активирана...

Повеќе вести