August 5, 2021, 10:21 am

ПАНИКА НА ИЛИНДЕНСКА: Вонреден состанок во Влада, можно е воведување на рестрикивни мерки

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во Влада се одржува вонреден состанок по неофицијалните сознанија дека бројката на новозаразени изнесува повеќе од 100 лица од кои 59 се од Скопје.

Најголем проблем претставува што граѓаните одбиваат да одговорат на епидемиолошките анкети.

Имено според информации на „Сител“ на состанокот ќе присуствуваат Министерот Венко Филипче, Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев и Вицепремиерот Бујар Османи.

Иако беше најавено за утре, можно е и денеска да се знае дали ќе има заострени мерки за време на викендот и дали ќе бидат затворени неколку општини каде има најмногу заболени.

Latest News

Во Пeхчевo oстанaa сaмo cуви грaнки

Пожарот во Пехчево на некои места е уште активен, а овие фотографии сведочат за пустошот што остана по гаснењето...

More Articles Like This