ПАНИЧНИ РЕАКЦИИ КАЈ СОРОСОИДИТЕ: Геро бара помош, Хилари била во неволја!

  • November 9, 2016
  • Коментари

Како што победата на републиканецот Доналд Трамп станува реалност, соросоидните испостави во Македонија кои вечерва гордо очекуваа победа на Хилари Клинтон во друштво на амбасадорот на САД во еден скопски хотел, почнаа и паничните крици

kornisoncinja_gero

На порталчето на Геро осамна текст со вознемирувачки повик за помош на Хилари Клинтон кој гласеше „Хилари е во неволја, Њујорк Тајм предвидува победа“.

gero_hilari

Ваквата реакција на соросоидите е очекувана, ако имаме во предвид дека токму левичарската гарнитура, која досега владееше со САД помогната од „филантропот“ Сорос, заминува во историјата на светската политика.
15032458_10154803115804758_45902141_n
Од денес, натаму значително потешко ќе се одвива финансирањето на проекти за организирање на преврати и обоени револуции, традиционално спонзорирани од Сорос и владината УСАИД.

 

Претходно «
Следно »