ПАНОС КАМЕНОС ЈА ПОТВРДИ ИНФОРМАЦИЈАТА: Се срамам од Европа која нуди 2 милиони евра за гласање и затвор за негласање!

  • October 19, 2018

Коалициониот партнер на Алексис Ципрас, Панос Каменос вечерва на Твитер ја потврди информацијата која ја обзнани ген.секот на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев дека на пратеници им се делеле по два милиони евра ако гласаат, и затвор ако не гласаат.

„Засрамен сум што во Европа владеат вредности – ако не гласаш добиваш затвор, ако гласаш добиваш 2 милиони евра“ – напиша Каменос на својот Твитер профил.

Претходно «
Следно »